Ben Spies nepojede závod v Austrálii

Jezdec tovární Yamahy Ben Spies odletí z Malajsie přímo do Spojených států, kde pravděpodobně podstoupí operaci. Američan po pádu v nedělním závodu Velké ceny Malajsie utrpěl zranění ramene, žeber a plíce, které odhalilo až pondělní vyšetření v nemocnici v Kuala Lumpur a vyžaduje okamžitou léčbu.

Ben Spies nepojede závod v Austrálii
Tovární stáj Yamahy dnes v oficiálním prohlášení potvrdila, že jejich jezdec Ben Spies nebude závodit ve víkendové Velké ceně Austrálie. Američan v nedělním závodu královské kubatury v Malajsii havaroval a i když první vyšetření nesignalizovalo žádné vážné zranění, další vyšetření dnes dopoledne v Kuala Lumpur odhalilo zranění ramene, prasklé žebro v horní části hrudníku a také pohmožděnou plíci.

Tento druh zranění vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok. Američan se proto okamžitě vrací do Spojených států. „Nedostává se mi slov,“ uvedl zklamaný Ben Spies. „Měli jsme velmi těžkou sezonu s neuvěřitelným množstvím smůly. Pokaždé jsme vyjeli na dráhu s tím, že do toho dáme maximum a se stejným záměrem jsme společně s týmem chtěli pokračovat také na Phillip Islandu.“

Na základě dnešního vyšetření je ale jasné, že mám zranění, která vyžadují okamžitou léčbu. Je to zklamání letět zpátky do Spojených států místo na Phillip Island, ale nyní je samozřejmě velmi důležité dostat, co možná nejdříve tu správnou léčbu,“ řekl Američan, který se zároveň omluvil týmu za vzniklé komplikace. Yamaha, vzhledem k časové tísni, Bena Spiese v Austrálii nikým nenahradí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist