Bayliss bude testovat Ducati pro MotoGP

Bývalý trojnásobný mistr světa superbiků Troy Bayliss se rozhodl, že pomůže Ducati s testováním jejich Desmosedici GP .

Bayliss bude testovat Ducati pro MotoGP

Testy by měly proběhnout od 12. do 14. května v Mugellu a kromě legendárnío Australana by se jich měl účastnit i pravidelný testfára Vittoriano Guareschi. Troy Bayliss pochopitelně s italskými speciály pro kategorii MotoGP má spoustu zkušeností, když s jejich “továrnami na drifty” startoval v sezónách 2003 a 2004 a pak také v závěrečném závodě roku 2006, kdy ve Valencii vyprášil kožich všem stálým džípíčkářům.


Troy se bude podílet na testech jak letošní Desmosedici GP9, tak na přípravě GP10 pro sezónu příští. Letošní model, který má narozdíl od všech předchozích strojů rám z uhlíkových vláken sedl zas a pouze jenom Caseymu Stonerovi, který na ní dokázal letos vyhrát v Kataru, v Motegi byl čtvrtý, v Jerezu třetí a figuruje na celkové druhé příčce se ztrátou jedenácti bodů na Valentina Rossiho. Druhý nejlepší dukatista je ale až jedenáctý a je jím nečekaně nováček této kubatury Mika Kallio, který letos získal zatím šestnáct bodů, Sete Gibarnau je s osmi body patnáctý a další dva jezdci dokonce uzavírají tabulku, když tovární jezdec Nicky Hayden získal pět bodů a Niccolo Canepa pouhé dva bodíky.

Právě Troy Bayliss je tak jediným jezdcem, který dokázal držet krok s jedničkou týmu, kterou byl v té době Loris Capirossi, když v sezóně 2003 skončil Capirex čtvrtý se 177 body a Baylisstic šestý se 128 body. O rok později zažili oba velký propad, když Ital skončil devátý se 117 body a Australan až čtrnáctý (71 bodů). Po jeho odchodu ale dvojky továrního týmu Ducati spíše nestíhaly, ať už to byl Carlos Checa, Sete Gibernau nabo Marco Melandri. Právě proto by mohl být Bayliss tím, kdo pomůže tenhle stroj připravit i pro jiné jezdce, nežli svérázně jedoucího Stonera..

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist