Bautista: "Aoyama, Simoncelli nebo já"

Alvaro Bautista počítá s tím, že se o titulu rozhodne mezi trojicí jezdců. A zatímco Hiro Aoyama si u něho získal respekt, tak Marca Simoncelliho považuje za hodně nekonstantního....

Bautista: "Aoyama, Simoncelli nebo já"
Největší favorit letošního šampionátu dvěstěpadesátek, Španěl Alvaro Bautista, má po brněnské Grand Prix ztrátu 12 bodů na Japonce Aoyamu a je tedy momentálně druhý. Dvacet bodů za ním se pak nachází obhájce titulu Marco Simoncelli, který ale stále doufá na obhájení titulu mistra světa. A samotný Bautista si myslí, že o titulu se rozhodne mezi touto trojicí, svému krajanovi Hectoru  Barberovi, který pojede vlastně misto něho u Aspara MotoGP, už žádné šance na titul nedává. 


"O titulu se s největší pravděpodobností rozhodne mezi třemi jezdci, kteří jsou aktuálně na špici šampionátu, tedy Aoyamou, Simoncellim a mnou", říká 24-letý jezdec, který pojede příští sezónu v továrním týmu Rizla Suzuki kubaturu MotoGP a který především hodně vysoko hodnotí japonského jezdce na Hondě. 


"Aoyama jezdí velmi inteligentně a raději dojede čtvrtý, když vidí, že na podium tento den prostě nemá. "Hiro" nejde do žádného rizika a je také jediným jezdcem této kubatury, který ještě letos neudělal nějakou velkou chybu"
říká o Hiroshi Aoyamovi Alvaro Bautista.


"Naproti tomu Simoncelli je opravdu agresivní a hodně rychlý, ale není spolehlivý. Jednou vyhraje, ale hned vzápětí ztratí při příštím závodě důležité body. A tak si raději počkáme, čeho všeho je vlastně schopen", říká tovární pilot Aprilie a jezdec týmu Mapfre-Aspar Alvaro Bautista ke svým nejbližším konkurentům.


"Jinak ale doufám, že se o titulu mistra světa bude rozhodovat až v posledním závodě tohoto roku, tedy ve Valencii a já budu mít stále tu šanci, o titul bojovat", přeje si Bautista.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.25
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist