Barbera chce porážet Rossiho a Haydena

Hector Barbera chce v této sezóně porážet Valentina Rossiho a Nickyho Haydena na továrních motorkách, ale Španěl dobře ví, že ho čeká ještě hodně dřiny, aby si tento svůj soukromý cíl splnil.

Barbera chce porážet Rossiho a Haydena
Hector Barbera už před prvními testy v Sepangu jasně do médií naznačil, že chce být v letošní sezóně nejrychlejším jezdcem s motocyklem Ducati vůbec. A zatímco na prvních testech v Sepangu ztratil Barbera na Rossiho 0,105 sekundy, tak při druhém se karta obrátila ve prospěch Španěla, který byl o 0,319 sekundy rychlejší než italský ex-šampion, takže by se dalo napsat, že se Barbera zlepšil oproti Rossimu o 0,424 sekundy. A to musíme vzít v úvahu skutečnost, že Rossi má k dispozici tovární motocykl GP12, zatímco Barbera se doposud musel spokojit - stejně jako Karel Abraham - s motocyklem GP"Zerro" a novou GP12 by snad mohl jet od Grand Prix Katalánska.
Jezdec týmu Pramac Ducati ale dobře ví, že to bude hodně těžké, měřit se právě s Valentinem Rossim a jeho továrním speciálem: "Cíl je jasný, bojovat a porážet tovární motocykly Rossiho a  Nickyho Haydena. Je to proti loňskému roku úplně jiný cíl, ale vloni jsem ztrácel na nejrychlejší jezdce tři sekundy a nyní mně chybí šest nebo sedm desetin a pokud bych se ještě zlepšil o tři desetiny, tak už jsem ve směru podiová umístění", má jasný přehled o rozdílech Barbera.
Kromě toho je pilot Pramacu názoru, že hodně důležitým krokem dopředu byly pro něho loňské posezonní listopadové testy ve Valencii, kdy motocykl fungoval opravdu dobře a ukázal svůj potenciál: "Tento projekt je projektem do budoucna. Vím, že moje GP12 ještě není úplně optimální, chybí updaty a také ještě není k dispozici konečná verze motocyklu. Tovární piloti mají výhodu, že mohou více testovat, takže s tím motocyklem, co máme nyní k dispozici, je dlouhodobě porážet nemůžeme. Ale ani my nemůžeme během krátkého času testovat všechny nové díly. Musíme sice pilně testovat a sbírat informace, ale čas nás trápí, mnoho ho nezbývá", říká Barbera o tom, že ho nečeká žádná procházka "růžovým sadem", ale je odhodlán splnit svůj cíl, být letos nejlepším pilotem na motocyklu Ducati.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist