Barbera bude zítra operován

Po pádu ve druhém kole Grand Prix Japonska - z 9. místa - Hectora Barbery byl tento španělský jezdec MotoGP transportován letecky do Barcelony a zde bude zítra operován. Zlepšil se ale zdravotní stav druhého Španěla Sergia Gadey.

Barbera bude zítra operován
Pilot týmu Mapfre-Aspar si při pádu zlomil pravou klíční kost, narazil si přitom záda na kterých utrpěl několik krevních zhmožděnin a utrpěl i otřes mozku. Byl dokonce několik okamžiků v bezvědomí. Dnes byl přepraven do Evropy a zítra bude v Barceloně operován doktorem Xavierem Mirem. O tom, zda bude startovat Hector Barbera za necelé dva týdny na dalším závodě v Phillip Islandu, je momentálně zbytečné spekulovat.

Druhým Španělem, který havaroval v Motegi, je Sergio Gadea. Ten zůstává i nadále v japonské univerzitní nemocnici Dokkyo di Mibu ve městě Utsunomiya.

"Sergiovi se daří lépe a existuje 90% šance, že nebude muset na operaci. Jeho krevní testy jsou normální",  říká Pablo Nieto, jeden z ředitelů Gadeova týmu. "Stále sice něco lehce krvácí, ale může to být důsledek pádu a nárazu na ledviny. Jsme optimisté". Původně hrozilo Gadeovi operace a odebrání sleziny. Pokud nebudou další komplikace, tak by Gadea mohl během 10 dnů opustit nemocnici a být transportován do Španělska. Kromě vnitřních zranění má ale tento zkušený španělský jezdec zlomeny i dva zádové obratle. "

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 5.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist