Austin: Valentino Rossi předpokládá převahu Hondy

Při testech v Austinu ztratil Valentino Rossi 2,3 sec na Rookieho Marca Márqueze: "Nedělní závod nebude vůbec jednoduchý", je názoru už předem Ital.

Austin: Valentino Rossi předpokládá převahu Hondy
S druhým místem při GP-Katar se Valentino Rossi po dvou tristních sezónách v továrním týmu Ducati přihlásil doslova jako nečekaný úder pěstí k absolutní špičce MotoGP. Přesto si Superstar Yamahy nedělá žádné iluze pro druhý letošní závod GP v Austinu. 
"Nebude to pro nás vůbec snadný závod, i když nám podiové umístění v Kataru dodalo extra motivaci. Odvedli jsme tam obrovský job a v naší situaci jsme tak o něco jistější. Můj první dojem o trati v Austinu je ten, že je to překrásná trať. Speciální je především layout tohoto okruhu: nahoru a zase dolu, první brzdná zóna je technicky hodně náročná. Rovinka je hodně dlouhá, takže umožní předjíždění. Ale naši soupeři zde budou hodně silní", říká Rossi, který tak mile všechny své fanoušky v Kataru překvapil, především po nepříliš vydařené kvalifikaci.

Rossi má respekt především před Hondou: Márquez, Pedrosa a Bradl byli při testech v polovině března před ním.
Týmový ředitel Massimo Meregalli si s tím ale vůbec hlavu neláme: "Výchozí pozice je nyní úplně jiná. Všechna nasbíraná data nám už před prvním tréninkem určitě pomůžou. A také nejnovější zlepšení našeho motocyklu Yamaha M1 nám určitě pomůžou. Určitě budeme vypadat lépe než při testech".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist