Aspar v roce 2014 s produkční Hondou a Haydenem

Tým Aspar, jedena z největších skupin v paddocku motocyklového šampionátu prototypových motocyklů, ve čtvrtek oficiálně potvrdil, že v roce 2014 absolvují šampionát s produkční Hondou RC213V a do role jejich hlavního jezdce byl jmenován bývalý mistr světa Američan Nicky Hayden.

Aspar v roce 2014 s produkční Hondou a Haydenem
Tým královské kubatury Power Electronic Aspar letos závodí s motocykly italské výroby Aprilia v kategorii CRT, kde je především díky výkonům Aleixe Espargara na špici průběžného hodnocení. Změny v technických pravidlech, které nabudou platnosti v roce 2014, nabízí týmům novou možnost využití produkčních strojů světových výrobců, což nyní tým Aspar využil a potvrdil spolupráci s Hondou.

Produkční Hondu bude v příští sezoně sedlat u Gresiniho týmu britský závodník Scott Redding, nákup RCV1000R potvrdil také český tým Cardion AB Motoracing s jezdcem Karlem Abrahamem a nyní je to stáj Aspar, jenž oficiálně přechází na produkční verzi továrního motocyklu Hondy RC213V s jezdcem Nicky Haydenem.

Zprávou dne je jistě to, že Nicky Hayden nadále zůstává v seriálu Grand Prix a po letech strávených u italské Ducati bude nyní jezdcem Aspar týmu, kde pojede s motocyklem Honda. S tímto výrobcem se Američan v roce 2006 stal v královské kubatuře mistrem světa a pro japonskou továrnu je toto spojení rozhodě velmi zajímavé.
„Pro tým Power Electronics Aspar je spolupráce s Hondou a jezdcem kalibru Nicky Haydena skvělá zpráva,“ uvedl šéf týmu Jorge Martinez. „Postoupili jsme obrovský krok vpřed, co se týče kvality, prestiže a image. Spoluprací s Hondou jsme všichni nadšeni. Je to výrobce, s kterým tým Aspar v roce 1992 začínal a na toto období mám hezké vzpomínky.“

„Myslím, že kombinace produkční Hondy a Nicky Haydena bude velmi úspěšná,“
pokračoval Španěl. „Jsme nadšeni, že budeme spolupracovat s výrobcem s takovou historií, jakou má Honda a jezdcem kvalit Nicky Haydena, mistra světa s obrovskými zkušenostmi. Po tolika letech spolupráce s italskými výrobci to pro nás bude velká změna, ale do tohoto nového projektu vkládáme vysoké naděje.“

Tým Aspar smlouvu s HRC podepsal pro sezonu 2014 a 2015 na dva produkční stroje. Takže pokud je prvním jezdcem Nicky Hayden, tím druhým by měl být podle zahraničních médií Japonec Hiroshi Aoyama. Což je pochopitelné spojení Hondy a jezdce ze země vycházejícího slunce. Na oficiální potvrzení druhého jezdce si ale budeme muset nějaký ten týden počkat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist