Aragón - test MotoGP 1. den

První den testů kubatury MotoGP na španělském okruhu v Aragónu byl nejrychlejším Dani Pedrosa s továrním motocyklem Honda.

Privátního dvoudenního testu na španělském okruhu "Aragón Circuit" se zúčastní tovární týmy Repsol Honda Team a Factory Yamaha Racing, doplněni LCR Honda MotoGP. Nejrychlejším pilotem prvního dne byl Dani Pedrosa s Hondou před Jorgem Lorenzem na Yamaze a Benem Spiesem. Velké časové zlepšení zaznamenal náhradník za zraněného mistra světa Stonera Jonathan Rea, jenž při testech v Brně ztrácel na "Polemana" Crutchlowa 3,314 sekundy, nyní v Aragonu to bylo už pouze 2,696 sekundy.

Pedrosa tak dnes vytvořil neoficiální rekord okruhu, ten dosavadní patřil vloni Caseymu Stonerovi, který vyhrál Pole position 2011 časem 1.48.451. V závodě zajel v Aragonu nejrychleji rovněž Stoner časem 1.49.046, vše samozřejmě s Hondou o objemu 800 ccm.

Aragon - test MotoGP, 1. den

1. Dani Pedrosa (Honda) - 1:47.983 (35 kol)
2. Jorge Lorenzo (Yamaha) - 1:48.471 (38)
3. Ben Spies (Yamaha) - 1:48.647 (56)
4. Stefan Bradl (LCR-Honda) - 1:49.570 (42)
5. Jonathan Rea (Honda) - 1:50.679 (69)

Na italském okruhu Vairano testoval dnes motocykl Suter-BMW švýcarský jezdec Technomag-CIP Moto2 Dominique Aegerter a od zítřka ho doplní ještě Danilo Petrucci, který by měl s tímto motocyklem jet už závod kubatury MotoGP San Marina v Misanu.

V Mugellu probíhají dvoudenní testy Ducati, kterých se zúčastní dva Italové: Andrea Iannone - největší kandidát na místo v juniorském týmu Ducati 2013 a žhavý adept na místo nového testovacího pilota této továrny Michele Pirro.