Aprilia potřebuje čas, předvídá Gresini

Italský výrobce po svém úspěšném působení v mistrovství světa superbikových motocyklů o jeden rok urychlil avizovaný návrat do seriálu Grand Prix, kde už letos nastoupí ve spojení s týmem Fausta Gresiniho. Ten po osmnácti letech ukončil spolupráci s Hondou a v královské kubatuře letos nastoupí s modernizovanou verzí stroje MotoGP ART a jezdeckou dvojicí Álvaro Bautista a Marco Melandri.

Aprilia potřebuje čas, předvídá Gresini
Vzhledem k tomu, že Italové zvolili termín návratu do královské MotoGP, kde naposledy závodili s oficiálním továrním týmem v roce 2004, už pro letošní ročník mistrovství světa silničních motocyklů, nebude to z pohledu šéfa stáje Fausta Gresiniho vůbec snadná sezona.

Aprilia bude pracovat na vývoji motocyklu model 2015, jenž je aktualizovanou verzí současné ART Open, kterou bude pohánět motor s pneumatickými ventily, v plánu je také 'bezztrátová' převodovka a vlastní software. Zároveň ale budou připravovat novou motorku pro sezonu 2016.
Tým Fausta Gresiniho je nyní minimálně do konce roku 2018 spojen s projektem tovární Aprilie a zkušený Ital tuší, že nebude možné ihned konkurovat japonským výrobcům. „Nebude to snadné, protože MotoGP je náročná kategorie a bude těžké zaznamenat ihned nějaké výsledky,“ řekl Fausto Gresini v rozhovoru pro Motorcycle News. „Máme za sebou továrnu, ale budeme soutěžit s významnými značkami, jenž strávily spoustu let investováním do technologií a nebude snadné ihned najít způsob jak je dostihnout.“

„Smlouvu máme na čtyři roky, takže tu je dostatečně dlouhá doba, abychom včas přišli na to, co potřebujeme. Každopádně to bude jiná zkušenost než co jsme doteď dělali, protože úzce spolupracovat přímo s továrnou je samozřejmě velmi odlišné od pozice satelitního týmu,“
dodal Ital.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist