Aprilia hledá pozitiva, Melandri jde na kobereček

Tým tovární stáje Aprilie nasadil do domácí Grand Prix nový materiál, který ale nepřinesl tak viditelné výsledky, jak od něj možná mnozí očekávali a to včetně obou závodníků. Álvaro Bautista zajel s tím co měl na bodované čtrnácté místo, což je zatím nejlepší výsledek roku. Marco Melandri byl poslední a vedení týmu není s Italem spokojeno.

Aprilia hledá pozitiva, Melandri jde na kobereček

Když Aprilia prozradila, že o jeden rok urychlí svůj vstup do mistrovství světa, jasně deklarovala, že se bude jednat o rok testování a výsledky nebudou na prvním místě. Samozřejmě každý chce získat dobré výsledky, ale u Aprilie jde nyní možná víc o přístup k samotnému vývoji motorky než o body v průběžném hodnocení. V této chvíli, jak to tak vypadá, se ale můžou spolehnout jen na jediného jezdce.

„Především si myslím, že fakt, že jsme už nyní nasadili novou technologii, jakou je převodovka s minimální ztrátou při změně převodových stupňů, je velmi pozitivní stejně jako to, že obě motorky dokončily víkend bez jakýchkoliv problémů a to jak během tréninků, tak v samotném závodu,“ uvedl po italském víkendu šéf Aprilia Racing Team Romano Albesiano.

„To pro nás znamená důležitý krok v před v rámci vývojového programu technologií s nimiž musíme závodit v MotoGP. Bautista zajel jako vždy velmi profesionálně a obratně. Teď mu musíme pomoci zlepšit výkon, aby mohl navýšit svoji závodní rychlost,“ dodal Ital závěrem.

Španěl Álvaro Bautista získal pro tým Aprilia Racing Team Gresini v jejich domácí Grand Prix dva body za čtrnácté místo, což je prozatím jejich nejlepší výsledek sezony. „V průběhu víkendu jsme pracovali na zlepšení situace při jízdě a výjezdu ze zatáček a podařilo se nám zaznamenat kroky vedoucí k zlepšení. Abych řekl pravdu, čekal jsem, že budu o půl sekundy rychlejší, ale trošku mě zpomalily podmínky, které nenabídly takovou přilnavost asfaltu, jak tomu bylo v trénincích. Snažil jsem si udržet stabilní rychlost a nakonec se nám podařilo zaznamenat nejlepší umístění sezony.“

Marco Melandri byl po italské Grand Prix méně nadšený. Závod dokončil poslední, nezískal tak ani jeden bod a u Aprilie už lze pozorovat jisté rozladění z Italova přístupu. Mělo to dojít tak daleko, že Melandri půjde před vedení týmu, aby vysvětlil své postoje a pravděpodobně i chování, které má být pro ostatní členy demotivující. Ve hře může být jednání o Melandriho odchodu a zatím jen čistě v rovině spekulací se hovoří o jeho možném nahrazení jezdci jako například Alex De Angelis nebo Mattia Pasini.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist