Aoyama a Simoncelli: Dvoutakty byly pro jezdce lepší

Oba dva poslední mistři světa dvěstěpadesátek, Hiro Aoyama a Marco Simoncelli, vidí jako obrovskou škodu, že skončila třída dvoutaktních dvěstěpadesátek.

Aoyama a Simoncelli: Dvoutakty byly pro jezdce lepší
Oba dva poslední mistři světa dvěstěpadesátek, Hiroshi Aoyama a Marco Simoncelli, jsou stejného názoru, že změna k Moto2 byla chyba. Dvoutakty byly pro oba dva skvělé jezdce lepším konzeptem: "Mám rád dvěstěpadesátky, vždy jsem jezdil na dvoutaktech. Začal jsem na nich už v 5 letech, takže už celkem 23 let závodím na dvoutaktních motocyklech", říká Hiro Aoyama a pokračuje: "Je škoda, že už nebudou žádné dvěstěpadesátky, ale myslím si, že třída Moto2 bude velmi zajímavá. Motor bude pro všechny stejný a šasí si můžeš upravit, jak vlastně chceš".


Aoyama pojede sezónu 2010 v týmu Interwetten Honda Švýcara Daniela Eppa, ovšem měl i nabídky z Moto2: "V polovině sezóny 2009 jsem měl několik nabídek do Moto2, a byl jsem rozhodnut jezdit tuto novou kubaturu. Pak ale přišla nabídka z MotoGP a to se přece neodmítá". 


Také Simoncelli vidí celý scénař s Moto2 podobně: "Mám rád dvoutakty a pro mě jsou dvěstěpadesátky ten nejlepší motocykl pro jezdce. Nevím, jestli Moto2 je lacinější než dvěstěpadesátka, ale pro jezdce je motocykl o objemu 250 ccm určitě lepší".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist