Alvaro Bautista: MS je už asi rozhodnuto

Jezdec stáje Mapfre Aspar týmu vidí sice celou situaci před závěrečným spurtem realisticky, ale nevzdává se!

Alvaro Bautista: MS je už asi rozhodnuto
"0" na kontě Alvara Bautisty při Grand Prix Portugalska v Estorilu probudila tohoto jezdce ze sna o mistrovském titulu. Španělský jezdec se chtěl s dvěstěpadesátkami rozloučit jako mistr světa a jako poslední jezdec historie této třídy, kterému se to podařilo. 

"V Portugalsku jsem dostal opravdovou ránu do zad. Nyní můžeme cestovat do Austrálie bez jakéhokoliv tlaku, neboť MS je prakticky ztraceno.", říká tovární jezdec Aprilie, který tři závody před koncem sezóny ztrácí na Hiroshiho Aoyamu 26 bodů, takže teoreticky je ještě vše možné. 


Přesto zůstává Bautista realistou: "Už je to za mnou a nyní tedy už nemám co prohrát. Můj jediný cíl je, mít ze závodění radost a jet naplno. Chci vyhrát mé poslední tři závody kubatury 250 ccm vůbec". 


Naopak jeho týmový kolega, Mike di Meglio z Francie, nastupuje do závěru letošního šampionátu velmi optimisticky a chce prodloužit svou úspěšnou sérii: "Mám na Phillip Island ty nejlepší vzpomínky. Byl jsem zde nejrychlejší v tréninku, vyhrál jsem zde vloni závod a tím i titul mistra světa" a francouzský jezdec, který i v příštím roce zůstane ve stejné třídě (tedy Moto2) a ve stejném týmu, pokračuje: "V posledních čtyřech závodech se nám dařilo a chci v tom pokračovat. I když jsem v Austrálii ještě nikdy na dvěstěpadesátce nejel. Jsem si ale jistý, že výkonnostní level z posledních závodů udržím i v závěru sezóny". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist