Altadis & Yamaha? Jako děti na pískovišti!

Ve tiskové zprávě továrny Yamaha jsme se mohli dočíst, že tento japonský výrobce motocyklů popírá nařčení tabákového koncernu Altadis, jenž Yamahu dává pro porušení smluvních podmínek k mezinárodní arbitráži.

Altadis & Yamaha? Jako děti na pískovišti!
Doslova jako malé děti se v těchto dnech hádají továrna Yamaha a tabákový koncern Altadis. Poté, co Yamaha ukončila svou spolupráci s Altadisem (cigarety Gauloises a Fortuna), oznámil Altadis, že celou záležitost dává k mezinárodní arbitráži s cílem získání odškodnění, které měla továrna Yamaha zaplatit za porušení smluvních podmínek. Své narčení ovšem ihned vyvracela Yamaha, která den po oznámení Altadisu vydala své další tiskové prohlášení, ve kterém se hájí tím, že označuje tiskovou zprávu Altadisu za lživou.
"Především Yamaha již nemá žádnou sponzorskou smlouvu s Altadisem, protože předchozí sponzorské smlouva skončila ve všech bodech s příchodem roku 2006," říká tisková zpráva továrny Yamaha vydaná den po oznámení Altadisu o zahájení správního řízení oproti této japonské továrně. "Zadruhé Yamaha kategoricky popírá, že by někdy porušila sponzorskou dohodu s Altadisem. Zatřetí – nepřítomnost platné smlouvy mezi Altadisesm a Yamahou nedává žádný právní závazek továrně Yamaha nenavazovat partnerství s jiným tabákovým sponzorem, nebo jakýmkoliv jiným sponzorem pro rok 2006. Yamaze je líto, že nerozumné akce Altadisu zamezují dobrou víru Yamahy vyřešit celou situaci v přátelském duchu."
Továrna Yamaha dále informuje, že doposud nebyla oficiálně seznámená se žádnými skutečnostmi, které by potvrzovaly zahájení arbitráže. Japonská továrna také ujišťuje, že za nekorektní a nepravdivé sdělení koncernu Altadis, bude po tomto tabákovém gigantu žádat finanční odškodnění a veřejnou omluvu.
11. ledna, tedy den po tiskové zprávě Yamahy v niž japonský výrobce ospravedlňoval své kroky v oblasti ukončení spolupráce s Altadisem, vydal tento tabákový zpracovatel svou další tiskovou zprávu, ve které ujišťuje svět o zahájení arbitrážního řízení, o kterém ostatně Yamaha dle Altadisu ví delší dobu.
"V rozporu s informacemi poskytnutými Yamahou 10. ledna, rozhodl Altadis o zahájení arbitráže – o které Yamaha dobře ví – po mnoha měsících vyjednávání, během kterých Altadis hledal způsoby jak uvolnit Yamahu z jeho závazků vůči Altadisu," říká prozatím poslední tisková zpráva koncernu Altadis. "Yamaha byla formálně informovaná o zahájení arbitráže. Všechny informace vztahující se k tomuto sporu budou poskytnuté arbitrážnímu soudnímu dvoru, který jediný bude mít poslední slovo."
Fanoušek muže smutnit nad ztrátou peněz, které by mu mohli ještě zatraktivnit jeho oblíbený sport, nicméně na druhou stranu se můžeme naopak smát, k jakým hádkám dochází mezi nejvyspělejšími firmami ve svém oboru. Tyto hádky připomínají, spíš než jednání finančních kolosů, dětské pískoviště a na něm hádající se děti o ukradenou bábovičku.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist