Aleix Espargaró pokračuje ve vysokém tempu

Druhý den testování v Malajsii a znovu druhý nejlepší čas v tabulce testů královské kubatury s datem sedmadvacátého února. Aleix Espargaró zajel v sedle litrového stroje Forward Yamaha FTR čas 2´00,320 sekundy a na nejrychlejšího Pedrosu ztratil necelé tři desetiny. Colin Edwards den uzavřel s třináctým časem.

Aleix Espargaró pokračuje ve vysokém tempu
Španělský závodník Aleix Espargaró pokračuje v nastaveném tempu a nikoho nenechává na pochybách, že je tím správným jezdcem, který by měl v letošním ročníku mistrovství světa potrápit nejen své kolegy v kategorii Open, ale také jezdce na továrních prototypech.
Během dne pracoval společně s týmem na nastaveních obou motocyklů Forward Yamaha FTR a výsledkem byl druhý nejrychlejší čas, což všechny u Forward Racingu hodně motivuje. „Dnes jsme pracovali na nastavení obou našich motocyklů a hodně si teď věřím, protože loni se mi nikdy nepodařilo docílit, abych se na obou motocyklech cítil stejně jistý,“ řekl na úvod Aleix Espargaró.

„Teď se nám to podařilo za necelé dva dny. Mám velmi dobrý cit s motorkou a jsem pochopitelně spokojený. Odpoledne jsme zkoušeli nový software od Magneti Marelli, což je krok vpřed zejména, když vám začínají odcházet pneumatiky. Doufám, že se nám zítra podaří prověřit motorku v rámci simulace závodu,“ dodal Španěl.
Američan Colin Edwards ve středu slaví čtyřicítku, takže den plný oslav, ale také práce, protože čas je neúprosný a začátek sezony se pomalu ale jistě blíží. Edwards zajel během dne pětačtyřicet kol s třináctým nejlepším časem 2´01,996 sekundy. Na nejlepší čas dne ztrácí Američan dvě sekundy, na kolegu Espargara pak 1,7 sekundy.

„S tím, co jsme dnes udělali jsem spokojený,“ prozradil Colin Edwards. „Myslím, že budu muset přizpůsobit styl jízdy nové motorce a zároveň se také přiblížit stylu, který používají mladší závodníci, aby najížděli a vyjížděli ze zatáček tak, jak chtějí. Každopádně asi v polovině testu jsem už dokázal zajet své nejrychlejší kolo a rád bych proto svému týmu poděkoval za jejich skvělou práci.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist