Aleix Espargaró: Claiming-Rule senzace prvního dne

Umístění v Top-Ten prvního tréninku MotoGP překvapilo tohoto Španěla samotného. Za ním skončili čtyři piloti s prototypovými motocykly.

Aleix Espargaró: Claiming-Rule senzace prvního dne
Aleix Espargaró svůj plán na rok 2013, pilotům s prototypovými motocykly pořádně znepříjemňovat život, hned v prvním volném tréninku proměnil v realitu. Španělský pilot ART-Aprilia ztratil na 5.380 km dlouhém okruhu "Losail International Circuit" nepatrných 1,158 sec na nejlepší čas mistra světa Jorge Lorenza.

To znamenalo 9. místo: "Jsem přešťastný a opravdu nemohu říci, kde jsem dnes večer toto tempo vlastně vzal", divil se pilot týmu Power-Electronics-Aspar: "Motocykl fungoval perfektně, a dovolil mně, abych jel opravdu uvolněně. A čím více jsem viděl, že moje časy na kolo jsou stále rychlejší, o to více jsem přidával. Na některých místech tratě jsem dokonce mohl jet stejné tempo jako tovární motocykly, to předtím nebylo vůbec možné".

Espargaró porazil piloty s prototypovými motocykly a za ním tak zůstali Nicky Hayden, Bradley Smith, Andrea Iannone a Ben Spies: "Jedno je jisté, že Aprilia lépe funguje než v loňském roce. Nefoukalo tak moc, takže jsem neměl problémy se změnami směru jízdy. Motor je o něco silnější, hlavně v horní oblasti. Pocit, který zde mám, je o hodně lepší, než při testech v Malajsii a v Jerezu", zhodnotila včerejšek Star-CRT.
"Ale  byl to teprve první trénink, takže musíme zůstat pevně stát nohama na zemi. Trať byla hodně špinavá, budeme tak muset na příští dny trochu pozměnit nastavení", řekl dále Espgargaró.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist