Alberto Puig míří za novou výzvou

Bývalý motocyklový závodník Alberto Puig spolupracoval s Honda Racing Corporation (HRC) od roku 2006 až do konce letošní sezony v pozici poradce jezdce továrního týmu Daniho Pedrosy. Od roku 2014 bude jeho role jiná, protože jeho hlavní pozornost již nebude upřena na MotoGP, ale na nový seriál Asia Talent Cup.

Alberto Puig míří za novou výzvou
Šestačtyřicetiletý Alberto Puig se nyní ujme nové role supervizora několika projektů HRC a to včetně Asia Talent Cupu, kde bude mít na starosti nábor a management mladých závodníků. Kvůli této nové výzvě již nebude Alberto Puig těsně spolupracovat s Danim Pedrosou, jemuž byl rádcem od začátku jeho závodní kariéry.

Alberto Puig je velmi zkušený, což oceňuje šéf HRC Shuhei Nakamoto, když na toto téma uvedl: „Jsme moc rádi, že se nám podařilo rozšířit Albertovu roli u HRC a využít tak jeho znalostí a vědomostí. Pro Honda Racing je cennou devízou a my teď musíme těžit z jeho bohatých zkušeností. Je respektovaným členem paddocku MotoGP a věřím, že to pro něho bude ta správná výzva.“
„Po letech spolupráce s Albertem už další sezonu nebude na mé straně garáže,“ uvedl Dani Pedrosa. „Bude mít na starosti nové projekty a mám pocit, že už mi dal tolik, že je na čase naši spolupráci trošku změnit. Každopádně vím, že tu pro mě Alberto bude, jakmile budu něco potřebovat a to je to nejdůležitější.“
Samotný Alberto Puig svoji novou misi komentoval slovy: „Pro mě je to vzrušující nová výzva s HRC a jsem jim za tuto příležitost vděčný. Nejdřív se zaměřím na nový Asia Talent Cup, ale  jak moje role posílí, budu pomáhat mladým jezdcům a udělám maximum, abych byl nápomocen HRC. Co se týče Daniho tak doufám, že si splní svůj sen. Pokud se ohlédnu zpátky, můžu být jen hrdý na všechny tituly z tříd 125ccm a 250ccm a na všechna vítězství z MotoGP."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist