Abraham zahájil domácí závod Grand Prix 17. místem

Sedmnácté místo obsadil český motocyklový závodník Karel Abraham při své premiéře v MotoGP na Masarykově okruhu v Brně.

Abraham zahájil domácí závod Grand Prix 17. místem
Zatímco v prvním tréninku Karel Abraham zajel čas 1:59,334, odpoledne zrychlil o 0,335 sekundy a zajel čas 1:58,999. Tím porazil Toniho Eliase o 0,158 sekundy a v součtu časů obou dnešních tréninků obsadil sedmnácté místo.

Na nejrychlejšího jezdce Daniho Pedrosu přitom ztratil 2,671 sekundy. „Víme, v čem děláme chyby, a pracujeme na tom, abychom je odstranili,“ řekl na dnešním brífinku Karel Abraham, který měl v prvním i druhém tréninku problémy především s hledáním brzdných bodů.

„Bohužel, až na konci jsem zjistil, že stopa, kterou jsem zde jezdil v nižších kubaturách, je v MotoGP trochu jiná,“ přiznal jednadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing a dodal: „Musím toho ještě hodně změnit, ale hlavně brzdění, na kterém hodně ztrácím. Občas brzdím dříve než ostatní jezdci, ale stejně tvrdě, takže mám problém posunout brzdnou hranici.“
Cardion ab Grand Prix České republiky zítra pokračuje dalším tréninkem, v němž chce Karel Abraham společně s týmovými mechaniky ideálně nastavit zadní část motocyklu Ducati a připravit se co nejlépe na odpolední kvalifikaci. „Se zadním kolem jsme měli problém, který jsme vyřešili až na konci druhého tréninku, kdy jsem zajel v podstatě stejný čas, jako byl můj nejlepší,“ uvedl brněnský jezdec.

„Nejdůležitější pro nás je, abychom posunuli brzdné body, které jsme porovnávali i s těmi od Valentina Rossiho,“ dodal Abraham.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist