Abraham: Udělali jsme hodně práce, příště ji musíme zúročit

První třídenní testy MotoGP v sezoně 2013 zakončil Karel Abraham na dvaadvacátém místě v kombinovaném pořadí celého třídenního programu. Okruh v malajském Sepangu objel český jezdec týmu Cardion AB Motoracing nejrychleji za 2:04,766. Další testy čekají jezdce MotoGP poslední tři únorové dny opět v Sepangu. Při nich by měl mít tým Cardion AB Motoracing k dispozici nový motor s vyšším výkonem.

Abraham: Udělali jsme hodně práce, příště ji musíme zúročit
Pilot týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham (23) má za sebou první testy s motocyklem specifikace CRT. A také pořádnou porci odjetých kol, dokonce ze všech 28 zúčastněných pilotů největší, když odjel s bikem ART/Aprilia celkem 167 kol sepangské tratě (za ním potom byli nejpilnější Hayden 162 a Rossi s Lorenzem se 161 okruhy).

Brněnský jezdec dokončil první den testů časem 2.05.694 min, druhý den se zlepšil na 2.05.028 a dnes zajel 2.04.766. Jen pro zajímavost, jeho loňský čas při kvalifikaci na GP Malajsie měl s prototypovým motocyklem Ducati hodnotu 2.03.744 min.

„Pozitivní je, že se nám podařilo zlepšit čas a dostat se pod 2:05. Navíc dokážu časy na úrovni toho nejrychlejšího zajíždět opakovaně, to hodně jezdců, kteří jsou v celkovém pořadí přede mnou, nedokáže. Každopádně jsem si představoval, že budeme rychlejší, hlavně v poslední půlhodině se mi jezdilo fakt dobře a mrzí mě, že jsme ten čas ještě nevylepšili. Doufám, že jsme na závěr našli dobré nastavení a že to zúročíme při dalších testech.", zhodnotil třídenní testy brněnský jezdec Karel Abraham, kterého doplnil Marco Grana, šéfmechanik Cardion AB Motoracing následovným vyjádřením: „Máme za sebou těžký den. Na motorce jsme udělali hodně práce, oproti včerejšku jsme i vylepšili náš čas a dostali se pod hranici dvou minut a pěti vteřin, ale stále nejsme tak rychlí, jak bychom si představovali. Karel se s motorkou začíná sžívat, podařilo se nám vyřešit problém s chvěním přední části motorky, ale stále máme problém s brzděním. Teď je to hlavně na Karlovi. Musí ze své hlavy dostat Ducati, se kterou měl problémy. Věřím, že pak dokáže brzdit později a tak získáme čas, který teď na soupeře ztrácíme.“
Celý tým včetně pilota Karla Abrahama, tedy na rozdíl od minulého roku, cestuje nazpět do Evropy, aby se společně zúčastnil svatby šéfmechanika týmu Marca Grany, které se koná právě v přestávce mezi oběma asijskými testy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.57
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist