Abraham: Těším se na kvalifikaci

První dva volné tréninky na šestý závod sezóny MotoGP dnes v Barceloně absolvoval také český jezdec Karel Abraham. Zranění trošku bolí, zadní část motocyklu ART trápí slabší přilnavost, ale jinak český závodník zaznamenal nadějný vstup do závodního víkendu.

Abraham: Těším se na kvalifikaci
V dopoledních jízdách dosáhl Karel Abraham šestnáctého nejrychlejšího času a čtvrtého nejlepšího v kategorii CRT. V odpoledním horkém počasí, které na okruhu v katalánském Montmeló panuje, dokázal český jezdec stáje Cardion AB Motoracing své maximum z dopoledne ještě překonat.

V pátek to byl takový mini souboj Karla Abrahama s Colinem Edwardsem. Američan byl zatím rychlejší, když jednou českého jezdce odsunul na šestnácté místo a podruhé zase na sedmnácté. Rozdíl mezi oběma je ale minimální. V prvním tréninku to bylo 0,084 sekundy, ve druhém 0,013 sekundy.
Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) - ART
FP1: 16.místo - 1'45,251 ... +2,829
FP2: 17.místo - 1'44.599 ... +2.302


„Jo dneska to bylo docela dobrý. Jediný problém byl s malou přilnavostí zadní části motocyklu, hodně mi to klouzalo, ale kluci na tom teď pracují a zítra by to mělo být dobré. Zase mi trošku otekla ruka v místě operace, momentálně je to bolestivé. Je to i kvůli tomu velkému horku. Ruku si budu ledovat a do zítřka se to snad zlepší. Po dnešním dni mám dobrý pocit a těším se na zítřejší kvalifikaci.“

Marco Grana, šéfmechanik Cardion AB Motoracing, k pátečním tréninkům uvedl: „S průběhem dneška jsem velmi spokojený. Problém ze zadní trakcí musíme do zítřka vyřešit. Nejdůležitější však je, že jsme dnes dokázali stíhat tým Power Electronic Aspar, což je pro nás v tuto chvíli zásadní. Karel ještě není fyzicky na sto procent v pořádku, ale vidím velký posun proti poslednímu závodu v Mugellu. Dnešek jsme odjezdili na tvrdých pneumatikách, takže zítra do kvalifikace máme dostatek měkkých. Předpokládám, že ještě zrychlíme a zajedeme dobrý výsledek.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist