Abraham: Rameno pořád není úplně v pohodě

Měsíc po zranění z kvalifikace královské kubatury na Velkou cenu Texasu, kde Karel Abraham kolidoval s Australanem Bryanem Staringem a zlomil si pravou klíční kost, je český motocyklový jezdec připraven nastoupit do čtvrtého podniku sezony ve francouzském Le Mans.

Abraham: Rameno pořád není úplně v pohodě
Jezdec stáje Cardion AB Motoracing chtěl závodit už v jihošpanělském Jerezu, ale po úvodních dvou trénincích nakonec po konzultaci s lékaři přípravu na velkou cenu předčasně ukončil. Zraněné rameno není ani v této chvíli stoprocentně vyléčené a Karel Abraham musí i nadále pokračovat v rehabilitaci.

Na závodním okruhu v Le Mans si Karel Abraham dojel pro svůj zatím nejlepší výsledek v roce 2011, když v premiérové sezoně jezdce královské kubatury projel cílem závodu MotoGP na desáté pozici. Jeho druhým nejlepším výkonem bylo dvanácté místo z roku 2009, jenž tehdy vybojoval v závodu čtvrtlitrů.

„Těším se, že si zase zajezdím a doufám, že budeme celý víkend schopni odjezdit s kvalitními výsledky,“ uvedl těsně před zahájením francouzského závodního víkendu Karel Abraham. „Všichni v týmu pro to uděláme, co bude v našich silách. Rameno pořád není úplně v pohodě, ale oproti Jerezu je to opravdu o hodně lepší a nemělo by mě zásadně omezovat.“

„Stejně jako každý rok budu doufat, že nebude pršet, protože na okruhu v Le Mans se střídá několik druhů asfaltového povrchu a každý jinak klouže. Tak snad letos odjezdíme závod na suchu,“
dodal závěrem jezdec stáje Cardion AB Motoracing, jenž kvůli zranění musel vynechat závody v Texasu a Jerezu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist