Abraham: "Přestup k CRT se do budoucna vyplatí"

Krok zpět, který se ale v budoucnosti vyplatí. Tak hodnotí jezdec Karel Abraham rozhodnutí startovat v příštím roce mistrovství světa v královské kubatuře MotoGP s motocyklem CR. Prvního Čecha, který se mezi světovou elitou dostal, čeká příští rok třetí sezóna v MotoGP. Už ale neusedne na prototyp Ducati, ale na motocykl CR značky Aprilia ART.

Abraham: "Přestup k CRT se do budoucna vyplatí"
Bude tak mít k dispozici výkonnostně slabší stroj, který nebude na nejlepší objektivně stačit. "Podle informací, které máme, by se už v roce 2014 měly motocykly CRT přiblížit strojům MotoGP a od roku 2015 budou naprosto vyrovnané," uvedl šéf týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Motocykly CRT, které v MS začaly jezdit poprvé letos, by měly mít v budoucnosti k dispozici vhodnější pneumatiky a pozměněny mají být i technické předpisy o elektronice. "Spousta lidí si myslí, že je to krok zpět. My si ale myslíme, že ne. Je to předzvěst, kam to půjde. Tovární týmy budou vždy kousek vepředu, ale věříme, že na tom budeme podobně jako v současnosti satelitní týmy Hondy a Yamahy," řekl dále manažer týmu Karel Abraham.
Podobně to vidí i jezdec samotný, tedy Karel Abraham mladší: "Je ale jasné, že mě mrzí to, že ať byla Ducati jakákoliv, tak měla občas šanci jezdit vepředu. Aprilie ji, bohužel, nemá. Ale je to super motorka a my se budeme snažit být mezi nejlepšími v CRT. A třeba porážet i některé MotoGP motorky,".

"Nechci ale říct, že to bude bude zkušební rok, pouze přechodný. Pojedeme naplno, ale v roce 2014 by se mělo vše ještě více promíchat s MotoGP motorkama," věří Abaja.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.67
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist