Abraham odstartuje na Phillip Islandu z 15. místa

Start z páté řady si časem 1:32,054 zajistil český motocyklový závodník Karel Abraham, který na nejrychlejšího jezdce Caseyho Stonera ztratil 2,079 sekundy a v kvalifikaci na australském okruhu na Phillip Islandu obsadil patnácté místo. Za sebou nechal Toniho Eliase a Daminana Cudlina startujícího na divokou kartu.

Abraham odstartuje na Phillip Islandu z 15. místa
Šanci na lepší výsledek Abrahamovi zhatil pád v posledním pětadvacátém kole. V něm český jezdec zajížděl jeden ze svých nejlepších časů.

„O to víc mě to mrzí, bylo to jedno z nejrychlejších kol,“ konstatoval Karel Abraham.

„Bylo to nepříjemné, zase jsem se uhodil do hlavy, ale snad bych měl být v pořádku,“ doufá Karel Abraham, který v předminulém závodu ve španělském Aragónu utrpěl otřes mozku a kvůli zdravotním komplikacím neodstartoval před dvěma týdny v japonském Motegi. Příčinu pádu bude jezdec hledat s mechaniky.
„Nevím, z jakého důvodu jsem spadl. Jel jsem rovně a při zmáčknutí brdové páčky přední kolo uklouzlo, aniž by bylo v sebemenším náklonu.“

Zítřejší závod by se podle předpovědi měl jet v dešti. Předpověď počasí hlásí déšť, který i dnes ovlivnil výkon Karla Abrahama i ostatních jezdců z mistrovství světa silničních motocyklů.

„Na dešti se mi daří, ale je to mnohem riskantnější. Jestli má pršet, tak ať raději prší už od rána, abychom si trať mohli i vyzkoušet a byli tak dobře připravení na závod,“ dodal.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist