Abraham nedokončil kvůli potížím s přední pneumatikou

Kvůli technickým problémům s přilnavostí přední pneumatiky musel český motocyklový závodník Karel Abraham odstoupit z Velké ceny USA na okruhu Indianapolis. Závod kvůli stejnému problému nedokončili ani další závodníci na motocyklech Ducati.

Abraham nedokončil kvůli potížím s přední pneumatikou
Abraham se po startu závodu pohyboval ve skupině jezdců na průběžném šestnáctém místě, o které bojoval s Hiroshim Aoyamou. V osmém kole se za českého závodníka dostal Valentino Rossi, který po chybě vyjel mimo trať. Italský závodník továrního týmu Ducati Abrahama posléze předjel a český závodník za ním zajížděl své nejrychlejší časy v závodě a dotahoval skupinu jezdců bojujících o desáté místo.

„Start závodu byl hrozný,“ přiznal Karel Abraham. „S Valentinem jsme chvíli bojovali. Bohužel jsem se ho nebyl schopný udržet, zatímco se on probojoval o několik míst dopředu. Štve mě to, protože jsem ráno zajížděl časy, které byly o půl vteřiny na kolo rychlejší.“
V osmnáctém kole z osmadvaceti se ale začal projevovat technický problém s pneumatikou a český závodník v barvách týmu Cardion AB Motoracing začal zpomalovat a nakonec byl nucen zajet do boxu.

„Předek motorky brutálně klouzal. V každé zatáčce jsem měl co dělat, abych nespadl. Raději jsem zajel do boxů, protože už dále nešlo jet,“ konstatoval Karel Abraham. „Stejný problém měli kromě De Punieta všichni jezdci na Ducati.“

Pár kol před českým závodníkem vzdal Velkou cenu Indianapolis Loris Capirossi a několik kol před koncem závodu musel do boxu i Nicky Hayden z továrního týmu Ducati, který se ale na trať vrátil na druhém motocyklu a nakonec dojel ztrátou dvou kol na vítěze Caseyho Stonera.

Smolný závod pro Ducati dovršil v posledním kole Hector Barbera z týmu Aspar, který doslova na dohled cíli kvůli nedostatečné přilnavosti přední pneumatiky upadl a závod nedokončil.

Karel Abraham si v celkovém hodnocení šampionátu pohoršil o jednu příčku a se 46 body je na třináctém místě.

Z Indianapolis se tým Cardion AB Motoracing vrací zpět do Evropy, kde se na okruhu v Misanu uskuteční ve dnech od 2. do 4. září Velká cena San Marina.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist