Abraham: Chci mít ze závodění znovu radost

Český motocyklový závodník Karel Abraham je na prahu desáté sezony mistrovství světa silničních motocyklů. V roce 2005 do ní nastupoval jako patnáctiletý nováček, letos už pojede čtvrtým rokem v prestižní MotoGP. V této chvíli se zotavuje z těžkého zranění ramene, kvůli němuž musel loňskou sezonu předčasně ukončit a podstoupit operaci.

Abraham: Chci mít ze závodění znovu radost
„Nemá smysl říkat, co chci nebo nechci dokázat. Důležité teď je, aby mě závodění bavilo. Věřím, že to ostatní pak přijde samo,“ tvrdí čtyřiadvacetiletý Karel Abraham, jenž ve čtvrtek představil nový motocykl pro sezonu 2014 - Honda RCV1000R ve specifikaci Open.
Karel Abraham se na novou motorku poprvé posadí první únorový týden v Sepangu, což je termín prvních předsezonních testů MotoGP. „To, že jsem se na motorce nesvezl na podzim ve Valencii neberu jako sportovní hendikep, ale mrzí mě to. Člověk je samozřejmě zvědavý a hlavně tohle byla úplně nová motorka. Ani se nemám koho zeptat, jaká vlastně je,“ pokračoval Abraham.

Podzim strávil Karel Abraham rehabilitací ramene, pak začal opět naplno trénovat. Parťáka mu v přípravě dělá kickboxer Tomáš Hron. „Musím teď nabrat co nejvíc síly, a když vás někdo motivuje, jde trénink vždycky líp. I tak je pro mě podzimní pauza hendikep, který mě bude limitovat. Věřím, že ne v rychlosti, ale ve výdrži určitě.“
„Dřív jsem na testech běžně odjezdil kolem padesáti kol denně. To minimálně na prvních testech ještě nepůjde. Všechno směřujeme k tomu, abych byl stoprocentně připravený na oficiální březnové testy v Kataru. A samozřejmě na první závod.“

Šampionát MotoGP čeká hned v úvodu delší zámořské turné. Po tradičním večerním závodu v Kataru, následuje cesta do Texasu a pak do Argentiny, kde šampionát naposledy zavítal v roce 1999. „Zatím to vypadá docela dobrodružně. Okruh je úplně nový a je hluboko ve vnitrozemí. Už jen doprava tam je docela komplikovaná, tak jsem zvědavý, co nás čeká,“ dodal Karel Abraham.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist