Abraham a jezdci CRT testovali v Jerezu

Druhý den testování mají za sebou jezdci a týmy CRT. A motocykl Ducati "Zero" si měl možnost na okruhu Jerez de la Frontera vyzkoušet během těchto testů i jediný český jezdec v královské kubatuře MotoGP Karel Abraham.

Abraham a jezdci CRT testovali v Jerezu
Druhým dnem pokračovaly testy CRT na španělském okruhu Jerez de la Frontera a tohoto testu se zúčastnil i český jezdec MotoGP Karel Abraham, který jezdil na motocyklu Ducati Desmosedici typu GP"Zero". Po absolvování 46 okruhů bohužel Abaja havaroval, když uklouzl na olejové skvrně. Při pádu poškodil přední část motocyklu GP"Zero", která začala hořet a tým Cardion bude mít nyní hodně práce, aby tento motocykl opravil, nebot zítra na něm má jezdit Hector Barbera. Karlovi samotnému se naštěstí nic vážného nestalo, dle italského webu gpone.
V týmech CRT se naopak zkoušely některé novinky. Zatímco De Puinet a A. Espargaro testovali novou kyvnou vidlici a také pozměněnou techniku, tak Petrucci se měl rozhodnout mezi motocyklem Ioda TR003 a ART a nakonec se se souhlasem týmu rozhodl pro vlastní šasí tohoto týmu Ioda.

Francouz Randy de Puinet se zlepšil proti včerejšku o 0,7 sekundy a byl také o 0,6 sekundy rychlejší než během svého testu v listopadu 2011, tehdy ještě se superbikovým motocyklem Aprilia.

Velké zlepšení naznačil dnes svým časem Mattia Pasini, naopak Aleix Espargaro bojoval se svou horečkou a navíc také dvakrát spadl.
Danillo Petrucci testoval pouze podruhé s tímto motocyklem a stejně jako Karel Abraham havaroval kvůli oleji na trati.

Ostatně i další jezdci si stěžovali na hodně nečistou trať a malý grip. Navíc není jisté, zda bude moci Petrucci zítra testovat, neboť motocykl je hodně poškozený.

Pro Jamese Ellisona to byl comeback v kubatuře MotoGP po 6 letech - naposled za Tech3 Yamaha v sezóně 2006.

Jerez - test MotoGP/CRT, 2. den

01- Randy De Puniet – Power Electronics Aspar – ART – 1’40.9
02- Mattia Pasini – Speed Master Team – ART – 1’42.0
03- Aleix Espargaro – Power Electronics Aspar – ART – 1’42.6
04- Danilo Petrucci – Ioda Racing Project – Ioda TR003 – 1’43.3
05- James Ellison – Paul Bird Motorsport – ART – 1’44.4

Nejlepší časy na okruhu Jerez de la Frontera:
Rekord okruhu MotoGP: Dani Pedrosa - 1'39.731 (2010)
MotoGP/CRT: Randy de Puniet - 1’41.5 (2011) - 1´40.9 (2012)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.33
Známkováno: 18x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist