Abajovo "Mecheche" už pošesté

Začátkem ledna slaví český pilot Karel Abraham nejen své narozeniny, ale pravidelně se setkává i se svými fanoušky. Takže letošní leden nebyl pochopitelně výjimkou a toto setkání se konalo v sobotu nedaleko Brna a v blízkosti Masarykova okruhu. A jelikož pozvání přijali i ředitelka "Masecu" Mgr. Ivana Ulmanová a manažer týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham sr., tak se řeč točila i kolem aktuálních otázek, které přímo s Abajou zas tak nesouvisely. Více se dočtete v článku.

Abajovo "Mecheche" už pošesté
Dějištěm tradičního setkání českého pilota MotoGP Karla Abrahama, konalo se v sobotu už po šesté, bylo tentokráte Troubsko, konkrétně útulný sál v restauraci "Katolický dům". Na začátku „Abaja Mecheche“ dostal lednový oslavenec ke svým 23. narozeninám dort a pak už se rozběhla v plném proudu debata, které se zúčastnili i pozvaní hosté, tedy ředitelka Masarykova okruhu Mgr. Ivana Ulmanová, manažer týmu MotoGP Cardion AB Motoracing Karel Abraham sr., ale i třeba manažer supersportového týmu Intermoto Kawasaki Joska Kubíček.
Abaja má za sebou nejen úspěšné pokračování studia na brněnské Univerzitě, nýbrž také krátkou a zaslouženou dovolenou. Ale především tvrdou fyzickou přípravu na novou sezonu, kterou bude absolvovat s novým motocyklem ART-Aprilia v kubatuře MotoGP. A jak většina našich čtenářů dobře ví, tento motocykl má specifikaci CR. Bude to Abajova třetí sezona v královské kubatuře a poprvé v ní narazí na velkého domácího soupeře, tedy comeback v seriálu Grand Prix slavícího Lukáše Peška, což bude pro Karla Abrahama jistě dodatečnou motivací. Karel Abraham se už moc těší na první testy v Sepangu - od 5. února - kde už bude mít k dispozici nový rám ART. Právě v této souvislosti zazněla i velmi zajímavá zpráva o tom, že továrna Aprilia uvažuje o návratu do MS-MotoGP v roce 2014...

Abraham se po prvních asijských testech vrátí nazpět do Evropy - včetně celého týmu - neboť jeho šéftechnik Marco Grana využije této přestávky mezi dvěma testy v Sepangu ke svatbě.

    

Samozřejmě, že souboj Lukáš Pešek - Karel Abraham bude mít svůj vrchol při GP České republiky v Brně ve dnech 23. - 25. srpna a jen si připomeňme jejich poslední vzájemné souboje: 2008 v kubatuře do 250ccm byl Pešek 15., Abraham 16. a dělily je 3 body. O rok později 2009 byl Abraham klasifikován jako 14., Pešek pak 15. – oba se stejným počtem bodů. A konečně naposled se utkali v prvním roce 2010 nové kubatury MS-Moto2. Tehdy dokončil Abraham sezonu jako 10. (1 vítězný závod GP-Valencia, 1 podium-Motegi), Pešek pak 34. (když sezonu nedojel a po Misanu byl dvojnásobný vítěz Grand Prix 125 ccm z roku 2007 nahrazen v ekonomicky slabém týmu Matteoni Racing dalšími piloty: S. Hernandez, Lamborghini, Maxwell). Jistě tak budeme zvědavi také na závodní srovnání obou motocyklů CR, tedy Suter-BMW a ART-Aprilia.
Samozřejmě, že se diskuze stočila i na téma MS-Superbike v Brně a zde je úplně jasno: "Smlouva o pořádání MS-Superbike byla uzavřena mezi Automotodromem a promotérem šampionátu firmou Infront Sports na 3 roky, tedy na období 2010-2012. Dále pak nebyla prodloužena a žádný jiný subjekt AMD neoslovil, že by chtěl MS-Superbike na Masarykově okruhu uspořádat" (tedy ani AČR, potažmo prezident Ječmínek - pozn. Bosso), řekla přítomným v sále ředitelka AMD Mgr. Ivana Ulmanová.
Na otázku manažera českého týmu Intermoto Kawasaki Josky Kubíčka, jak by to bylo s eventuálním pořádáním MS-Superbike 2014, tak její odpověď zněla následovně: "Samozřejmě, je to možné. Nejpozději v květnu 2013 je ale potřeba požádat o uzavření smlouvy, ta pak má trvání 3 roky, což vyžaduje promoter šampionátu.". Slova Ivany Ulmanové potvrdil i Karel Abraham sr. s tím, že se AMD vůbec vůbec nevyhýbá pořádání MS-Superbike a pronajmutí okruhu na tento šampionát, ale neexistuje žádný zájemce ať z České republiky, či odjinud. Na otázku našeho webu co se týká doprovodného programu při závodě Grand Prix, odpověděla Ivana Ulmanová následovně: "Počet závodů Red Bull Rookies neurčuje okruh, nýbrž promotér, takže o tom, že se pojede pouze jeden závod RBR je okruh pouze informován. A co se týká závodů side, měly se v Brně jet v rámci MS-Superbike. Jako doprovodný program k Grand Prix České republiky MotoGP se nepojedou, neboť by se nevešly do paddocku" (místo v paddocku totiž musí mít i seriál Red Bull Rokkies - pozn. Bosso). 
Prezident CAMS Karel Abraham sr. potom uvedl několik zajímavostí o novém závodním seriálu "CEMC", tedy „Central Europe Motorcycle Championship". "Tato závodní série  by se měla konat na šesti různých drahách v Evropě. O tituly se bude bojovat ve třech kubaturách: Moto3, Moto2 a Superbike, přičemž šampion „CEMC“ pak bude mít zajištěno místo na startovním roštu Moto3 a Moto2 (v superbicích je to jedno, tak takový přetlak tam o startovní místa není - pozn. Bosso). Plánovány jsou závody v České republice (Brno bude buď v termínu 23. června místo MS-Superbike nebo místo termínu dřívějšího Memoriálu Františka Šťastného - nebo dokonce závody oba dva! - pozn. Bosso), a dále je plánováno, že se pojede na těchto tratích: Motorsport Arena Oschersleben, Nürburgring?, dále jeden závod v Itálii, Red Bull Ring – Zeltweg, Slovakiaring či v Maďarsku.", vysvětlil Karel Abraham sr. Detailnější informace o "CEMC" by měly být známy v následujících dnech.
Celý večer uzavřela tombola se skvělými cenami - viz snímek, ve které nechyběly: Abajova závodní přilba, jeho závodní rukavice, závodní boty - ale také třeba vstupenka do paddocku na celý závodní víkend nejen v Brně, ale i na vybraný závod kdekoliv v zahraničí a dokonce místenka na grid při startu kubatury MotoGP 2013, který se pojede 25. srpna na Masarykově okruhu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist