Abaja na testech v Jerezu

Na okruhu Jerez de la Frontera vystřídali motocykly Moto2 a Moto3 jezdci s motocykly CRT v královské kubatuře MotoGP.

Abaja na testech v Jerezu
Ovšem tohoto testu využívá i továrna Ducati ke svému privátnímu testu nového motocyklu Ducati. Nejedná se ale o test GP12, nýbrž modelu nazvaném GP"Zero".

Dnes ho testoval oficiální tester Ducati Franco Battaini a zítra na něm pojede náš jezdec Karel "Abaja" Abraham. Ve středu bude testovat motocykl GP"Zero" španělský pilot satelitního týmu Pramac Ducati Hector Barbera.
Tuto informaci potvrdil našemu webu majitel týmu Cardion AB Motoracing pan Karel Abraham: "Ano, Kája odletěl do Jerezu. Mělo by se jednat především o test elektroniky."

Jinak těchto třídenních testů CRT se zúčastní Randy de Puinet a Aleix Espargaro z týmu Aspar, Mattia Pasini ze Speed Master, James Ellison z Paul Bird Motorsport a Ital Danillo Petrucci z Ioda Racing.

Randy De Puniet byl dnes nejrychlejším, když zajel čas 1'41 "6., ovšem francouzský jezdec byl trochu frustrovaný, neboť tento čas byl o 0,5 sekundy pomalejší, než Puinetovo testování v listopadu. Aleix Espargaró, kterého nejrychlejší kolo bylo za 1'42 "6, ale musel ukončit své testy dříve, neboť se cítil nemocný, když dostal horečku. Mattia Pasini zajel 1'43 "2, zatímco Danilo Petrucci při své premiéře s motorkou pod názvem Ioda zaknihoval 1'43" 3.
Na testech dnes chyběl James Ellison, ačkoliv jeho tým Paul Bird Motorsport byl na toto testování připraven.

Jerez - test MotoGP/CRT, 1. den

01- Randy De Puniet – Power Electronics Aspar – ART – 1’41.6
02- Aleix Espargaro – Power Electronics Aspar – ART – 1’42.8
03- Mattia Pasini – Speed Master Team – ART – 1’43.2
04- Danilo Petrucci – Ioda Racing Project – Ioda TR003 – 1’43.3

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.67
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist