250 ccm: Názory předních jezdců této třídy

Problémy měli jak Aoyama, tak se závod nepodařil Bautistovi a Di Megliovi. Naopak Simoncelli, Barbera a především De Rosa byli velmi spokojeni.

250 ccm: Názory předních jezdců této třídy
Hiroshi Aoyama se bude muset v posledních dvou závodech opravdu obávat o svůj eventuální titul mistra světa, neboť jeho náskok na obhájce titulu Simoncelliho je po Austrálie už pouhých 12 bodů. 


"Motor byl ok, ale problémem byla stabilita při výjezdu z rychlých zatáček. Proto jsem se nemohl dostat na větší rychlost a ztratil jsem hodně času", komentoval závod Aoyama a pokračoval: "V 19. kole jsem konečně některé soupeře předjel a začal se probojovávat dopředu. Ovšem závod byl přerušen a já byl klasifikován jako sedmý. Přitom v době přerušení závodu jsem jel na čtvrté pozici".  


"Pro průběh MS to byl velmi důležitý den. Ale daleko důležitější je, že můj týmový kolega Locatelli je v pořádku. Mé zadní kolo od prvních okamžiků hodně klouzalo, ale přesto jsem dokázal kolo od kola stále zrychlovat. Když jsem viděl červenou kartu, tak jsem už věděl, že jsem vyhrál. Ovšem vítězství při červeném praporku není tak pěkné, jako při černo-bílé šachovnici" řekl nedělní vítěz a obhájce titulu Marco Simoncelli, který chce v posledních dvou závodech zkusit vše, aby obhájil titul mistra světa. 


"Můj pád v pátek byl opravdu šok, ale lékaři naštěstí řekli, že je vše ok. Jízda za Marcem byla velmi pohodlná, ale když spadl Alvaro, tak jsem ztratil hodně času. Ovšem výsledek je po pátečním pádu super", řekl po závodě druhý v cíli, Hector Barbera. 


"Nebyl jsem si jistý, jestli už je konec závodu. Ovšem za podium jsem ohromně šťastný. I když není to zrovna pěkný konec závodu, když kolega leží na dráze a závod je kvůli tomu přerušen", komentoval závod a své třetí místo, velmi šťastný Raffaele de Rosa. 


Alvalro Bautista bojoval v první polovině závodu o podium a možnost získání titulu mistra světa: "Po problémech v tréninku (až 10. startovní pozice) a po tom všem, co jsme museli jako tým prožít, je hodně škoda, že jsem spadl. Závod samotný probíhal výborně a já jsem se cítil výborně. Chtěl jsem za každou cenu vyhrát a tak jsem šel na riziko. Aspoň mi nikdo nemůže vytknout, že jsem neudělal pro první místo maximum". 


Také jeho týmový kolega Mike de Meglio nebyl zrovna moc spokojen: "Po nejlepším čase ve warm upu jsem až s pátým místem v závodě zklamán. Navíc se mi nepodařil vůbec start a pak jsem neměl žádný grip. Ale vůbec nevím proč?", řekl po závodě mistr světa stopětadvacítek z minulého roku. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist