2013: Trestné body za nebezpečnou jízdu

Komise Grand Prix na svém včerejším zasedání v Madridu zavedla několik změn, co se týká závodění Grand Prix 2013. Jako první si přečtěte nové pravidlo o zavedení trestních bodů za nebezpečnou jízdu nebo za nesportovní chování.

2013: Trestné body za nebezpečnou jízdu
Komise Grand Prix ve složení Carmelo Ezpeleta, Ignacio Verneda, Herve Poncharal a Takanao Tsubouchi zavedla systém tkzv. trestných bodů. Za nebezpečné předjížděcí manévry, či nesportovní chování - především v kubaturách Moto2 a Moto3 - byli jezdci v minulosti trestáni (např. Marc Marquez či Niklas Ajo), ale tyto tresty byly často kritizovány, že jsou buď nízké či naopak neúměrně vysoké. Od včerejšího dne byl nastolen jasný systém trestných bodů od 1 do 10, které dostane "hříšník" od ředitelství závodu..
Udělené trestné body budou danému pilotovi sečítány během celé sezony: Po zisku 4 bodů bude jezdec potrestán startem při příštím závodě GP z posledního místa na startovním roštu. Pokud některý dosáhne na bodů sedm, bude muset startovat v dalším závodě z boxové uličky. A při zisku 10 trestných bodů následuje zákaz startu na následujícím závodě GP.

Po odpykání trestu začíná jezdec opět od nuly, stejně jako od začátku nové sezony, do které se body nepřevádějí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist