125 ccm: Transfery a odchody

Ještě jsme se moc nevěnovali kubatuře do 125 ccm, takže si můžete v následujícíh řádcích přečíst co je nového na přestupovém trhu v této třídě.

125 ccm: Transfery a odchody
Souběžně s přestupy do MotoGP a do nové třídy Moto2 se tím celkem pochopitelně mění i sestava týmů ve stopětadvacítkách. Tak se podívejme, jak vypadají aktuální sestavy těch týmů, které hrají v nejslabší obsahové třídě podstatnou roli. 

Bancaja Aspar Team

Ze tří jezdců letošního týmu Jorge Martineze odcházejí dva piloti do Moto2. Mistr světa Julian Simon pojede sice i nadále u Aspara, ale o třídu výše. Odejít chce i Sergio Gadea (zatím v tabulce MS jako 5.), rovněž do Moto2, ten ovšem zatím nemá žádný tým. 


Těsně před prodloužením smlouvy s Asparem je ale současný jezdec a vícemistr světa Bradley Smith, na druhé místo by měl přijít Nicolas Terol (v průběžné tabulce MS na třetím místě), jezdící letos v týmu "Jack & Jones" Sita Ponse.
 

Derbi Racing

Tovární tým Derbi bude mít v příští sezóně dva jezdce, kteří už také podepsali smlouvu. Odchází Joan Olive (v tabulce MS je 10.), který bude jezdit motocykl Moto2 v týmu "Zorra mstitele", PromoRacing.. 


Týmovou dvojici tohoto týmu budou tvořit dva Španělé: Pol Espargaro (v tabulce MS před Valencií 4.) a Efren Vazquez (15.). 

Derbi Ajo Motorsport 

Finská stáj se rozhodla jezdit i nadále na vyzkoušených motocyklech, tedy na Derbi, ačkoliv měla nabídku převzít tovární tým Derbi.


Jedničkou stáje bude španělský talent Marc Marquez (v tabulce MS před finálem 8.) , doposud tovární pilot hornorakouské továrny KTM, která mimochodem ve Valencii pojede svůj poslední mistrovský závod. Ten má své vlastní sponzory, Red Bull a Repsol. Druhým jezdcem by mohl být dosavadní jezdec tohoto týmu Sandro Cortese (7.) z Německa. "Sandro si svými výsledky zaslouží místo v týmu, ale zatím mám jen jednoho jezdce pod smlouvou", říká týmový majitel Aki Ajo. 19-ti letému Cortesemu ovšem chybí ca 250 000 Euro, aby mohl jezdit v tomto špičkovém týmu jezdit i příští rok: "Rád pojedu s tak silným týmovým kolegou jako je Marquez. Ale dosavadní sponzor Interwetten bude jedním z hlavních sponzorů týmu Daniela Eppa "Paddock GP Honda", kde pojede Hiro Aoyama. Tak jsem požádal svého dřívějšího sponzora firmu Zwafink, zda by mně nepomohl", vysvětluje celou situaci Sandro Cortese.

Fontana Racing 


V polovině sezóny přišel do italského týmu Fontana Racing vícemistr světa z roku 2008, Simone Corsi (v MS aktuálně 12.) - a to od Sita Ponse, který neplnil věci dohodnuté smlouvou a stal se tak týmovým kolegou Lorenza Savadoriho. Ovšem finanční situace týmu ke konci sezóny byla hodně tíživá a tak "za mořem" závodil pouze Corsi. Ten pojede v týmu i příští rok, kdo bude jeho týmovým kolegou není doposud vůbec jasné...

Ongetta Team ISPA


Jedničkou stáje Fiorenza Capanery bude Němec Jonas Folger (v MS zatím 11.), jeho týmovým kolegou určitě mladý Ital Lorenzo Savadori. Za tým by dále měl jet Japonec Takaaki Nakagami (v tabulce 16.), který asi dostane ještě jednu šanci. A v jednání je i jeden malajský jezdec, buď Illias (v Sepangu 16.) nebo Zulfahmi (v Sepangu 20.) . 

Prominentní odchody do Moto2 

Kromě už jmenovaných opouští stopětadvacítky šestý jezdec tabulky Ital Andrea Iannone - pojede za stáj SpeedUP jeden z pěti motocyklů Aprilia.


Se svou dosavadní třídou se loučí i Němec Stefan Bradl (9.), ten ovšem pojede za stejný tým Viesmann Racing, jen o třídu výše.

V posledních dnech podepsal smlouvu i Brit Scot Redding (14.), který bude novým týmovým kolegou v PromoRacing Joana Olivého. 

Odejít ale chtějí i Esteve Rabat ze Španělska (18.) či Dominique Aegerter ze Švýcarska (13.), oběma jmenovaným ale chybějí především sponzorské peníze. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist