125 ccm+Moto2: Jezdecké změny pro Mugello

Ve stabilních startovních listinách kubatur 125 ccm a Moto2 došlo těsně před víkendem v Mugellu k několika změnám.

125 ccm+Moto2: Jezdecké změny pro Mugello
Ital Riccardo Moretti se stal vloni mistrem Itálie ve stopětadvacítkách. I z tohoto důvodu dostal letos šanci jezdit mistrovství světa stejné kubatury a to v týmu Fontana Racing. Po třech závodech a ještě k tomu před domácí Grand Prix je ale jeho účasti v MS předčasný konec. Důvodem jsou peníze, neboť tento Ital už dále není schopen platit své závodění, když mu odpadl hlavní sponzor. 


Místo 25-letého Morettiho pojede v Mugellu tovární motocykl Aprilia RSA jeho krajan Simone Grotzkyj Giorgi, s jehož jménem byly před zahájením sezóny spojovány i starty na divokou kartu v kubatuře Moto2 s motocyklem Bimota stáje FB Corse...!

Ovšem pro italského šampiona se vzápětí nato našlo řešení. Riccardo Moretti pojede s "wild card"  čtvrtý motocykl Aprilia v týmu italské motocyklové federace Junior GP Racing Dream.
 

Zraněného katarského jezdce Mashel Al Naimiho, jezdce týmu Blusens STX, nahradí v Mugellu v kubatuře Moto2 Francouz Anthony Delhalle, který už jel s wild card Grand Prix Kataru a který je jinak pilotem vojenského týmu "Qatar Endurance Racing Team". 

Katarčan Mashel Al Naimi byl operován doktorem Villamorem na klinice San José v Madridu, neboť trpěl častým problémem motocyklových silničních jezdců, tedy křečemi v předloktí. 


Startovní pole Moto2 bude mít i tentokrát na startu 41 jezdců, neboť na divokou kartu pojede, stejně jako v Le Mans, belgický jezdec Xavier Simeon. Superstockový šampion z loňského roku jezdí letos hlavně mistrovství Španělska "CEV", ovšem ve smlouvě má i starty na "wild card" s motocyklem Moriwaki MD600 v rodinné stáji Nietů, G22 Holiday Gym. Při svém startu v Le Mans pak belgický mladík doslova torpédoval z tratě Alexe de Angelise.


Dle nepotvrzených zpráv, by měl v týmu Racing Team Germany manažera Dirka Heidolfa, vystřídat na motocyklu Suter MMX německého ex-šampiona supersportů IDM Supersport 2008 Arne Todeho - s jehož výkony panuje nespojenost -, Javier Fores, vloni čtvrtý jezdec šampionátu Superstock 1000 - Kawasaki Pedercini, a současný vedoucí jezdec španělského šampionátu CEV Stock Extreme na BMW.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist