125 ccm: Marquez má vykloubené rameno

Hrozivě vypadající pád španělského favorita na titul mistra světa stopětadvacítek Marca Marqueze se skončil naštěstí jen jeho vykloubeným pravým ramenem.

125 ccm: Marquez má vykloubené rameno
Po získání Pole-Position v sobotu patřil Marc Marquez určitě mezi vážné favority na vítěze nedělního závodu. Bohužel pro něho, to vše trvalo jen několik okamžiků po startu. Uvolněný výfuk jeho továrního motocyklu Derbi zapříčinil highsider, po kterém byl španělský jezdec vymrštěn v zatáčce "Ferrari" ze sedla své RSA. Výsledek: vykloubené pravé rameno a pohmožděná kýčel. 


Technický personál okolo Marqueze, na čele s mentorem Emiliem Alzamorou, potvrdil, že tento problém se objevil už v zimě a proto hodně týmů Aprilia / Derbi změnilo dodavatele výfuků.

"Marc měl prostě smůlu", říká ex-mistr světa a dodává: "Výfuk se ulomil a skončil v zadním Marcově kole. Nyní musí absolvovat Marquez vyšetření u doktora Mira v Barceloně a dát se do pořádku pro Le Mans. Neměly by ale vzniknout žádné větší problémy". 

Universitní barcelonský doktor Dr. Xavier Mir už v minulém roce operoval a vyléčil jezdce jako Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa a Toni Elias.

Ukázalo se ale jedno vnitřní zranění a sice na levé straně břicha. Na toto zranění byla nasazena antibiotika a během 14 dnů by mělo být snad vše v pořádku.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist