Druhý den testování MotoE v Jerezu zajel nejrychleji Brazilec Granado

Úterý bylo druhým dnem oficiálního testu týmů světového šampionátu FIM Enel MotoE World Championship v Jerezu. Počasí znovu jezdcům komplikovalo situaci na trati, protože první dvě části dne byly na mokré až osychající trati, suché podmínky byly až ve třetí a čtvrté části dne. Nejrychlejším časem dne se prezentoval Brazilec Eric Granado, který se vrátil z Indonésie, kde závodil v MS superbiků a tudíž úterý bylo jeho prvním testovacím dnem v sedle prototypu Ducati V21L třídy MotoE.

V prvním tréninku dne byl nejrychlejším jezdcem Mattia Cassadei (Pons Racing 40) s časem 1'54,176 sekundy. Druhým v pořadí byl Matteo Ferrari (FELO Gresini MotoE), třetí Jordi Torres (Openbank Aspar Team). Ve druhém tréninku už dosáhl na vrchol časomíry Brazilec Eric Granado (LCR-E-Team), jehož maximem na kolo byl čas 1'56,197 sekundy. Na druhé pozici skončil v pondělí nejrychlejší Luca Salvadori (Prettl Pramac MotoE) a třetí byl Japonec Hikari Okubo (TECH3 E-Racing).

Eric Granado byl s časem 1'48,898 sekundy nejrychlejší také ve třetím tréninku a ve čtvrtém nastavil nejrychlejší maximum druhého dne testu v Jerezu 1'47,053 sekundy. Brazilec tak překonal vlastní rekord 1'47,473 sekundy, který mu na této trati patří. Na druhé pozici skončil Matteo Ferrari (FELO Gresini MotoE), jehož čas měl hodnotu 1'47,310 sekundy, třetí byl s kolem za 1'47,478 sekundy Nicolas Spinelli (Pons Racing 40). Top5 uzavřela dvojice Mattia Casadei (Pons Racing 40) a Randy Krummenacher (Dynavolt Intact GP MotoE). posledním jezdcem v jedné sekundě na prvního byl jedenáctý Tito Rabat (Prettl Pramac MotoE) s kolem za 1'48,043 sekundy.

Test série FIM Enel MotoE World Championship v Jerezu pokračuje ve středu 8.března třetím a závěrečným dnem.