Vydřené body ze Švédska

Předposlední závod seriálu Mistrovství Evropy se jel o uplynulém víkendu na okruhu ležícím nedaleko švédského města Karlskoga, místa na Skandinávském poloostrově kde se nejen narodil Alfred Nobel, ale též zde místní občané vystavili dosti hrbolatou trať.

Vydřené body ze Švédska
Tým KRTZ s Radkem Rousem a Michalem Fillou se zde pokusil získat další body a vylepšit si celkové postavení v seriálu. Celý víkend převládalo velmi chladné počasí, přesto se na velmi krátké trati (2400m) plné nerovností odehrávaly velmi horké chvilky. Radek si v kvalifikaci vybojoval 8.místo, Michal byl hned za ním na deváté pozici. Prim hráli na této specifické trati především domácí skandinávští jezdci. V samotném závodě se Michalovi podařilo vyjet 4.pozici a Radek Rous dokončil těžký závod na 12.příčce.
Michal Filla: Kvalifikace se mi opět nepodařily zrovna nejlépe. Trať ve Švédsku je hodně hrbolatá a je zde hodně pomalých zatáček. To mi zatím na čtyřtaktu moc nesedí, alespoň jsem měl příležitost s tím něco udělat. Závod se vyvíjel docela slibně, když jsme s Radkem jeli ve skupince bojující o třetí místo. Bohužel na tento boj doplatil Radek Rous, který musel po kontaktu s jedním ze soupeřů mimo trať a tím nabral ztrátu. Je mi to líto, protože Radek měl velkou šanci na získání průběžného vedení v šampionátu a nálada v týmu by určitě také byla lepší. Já jsem se prokousal skupinkou na 4.místo za ujíždějícího Cajbacka. Začal jsem ho trochu stahovat a ujíždět ostatním. Bohužel jsem se až ke švédskému jezdci nedostal a závod dojel na 4.místě. Je to určitě pěkný výsledek, ale se svou jízdou, hlavně v druhé půlce závodu, nejsem vůbec spokojen. Nedokázal jsem se pořádně uvolnit a najít správný rytmus. S motorkou jsem pak spíš bojoval a několikrát málem havaroval. Všichni soupeři z čela průběžného bodování ME dojeli až za mnou, takže jsem se na ně před posledním závodem ve Španělku, který se jede až v říjnu, zase trošku přitáhl. Chtěl bych poděkovat všem svým partnerům za podporu a týmu za dobře připravený motocykl.
Výsledky závodu:
1. Kuberrod, 2. Pekkanen, 3. Cajback, 4. Filla,.. 6. Tarizzo, ..11. Marrancone, 12. Rous
Průběžné pořadí Mistrovství Evropy třídy Supersport:
1.Marrancone 59 b, 2.Tarizzo 58 b, 3.Rous 53 b, 4.Filla 49 b, 5.Cajback 32 bodů

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist