Tým Šrámek racing promotion a Rijeka

Druhý závod mistrovství Evropy hostil o víkendu 16. – 18. června chorvatský okruh Grobnik. Týmu Šrámek racing promotion se tam skvěle dařilo, medailová pozice utekla Michalu Fillovi jen těsně.

Tým Šrámek racing promotion a Rijeka
Závodní víkend však nezačal příliš optimisticky, tým čekaly potíže a zdržení na hranicích. Tým proto dorazil do Rijeky později a Michalovi utekly čtvrteční volné tréninky. V pátek už ale zajel ve volných dobrý čas. Bohužel v prvním měřeném tréninku praskl píst hned v prvním kole a na řadu přišlo hodně práce mechaniků. Ti zvládli do soboty stroj opravit a změnit celé nastavení. Michal Filla i díky tomu zajel v první kvalifikaci svůj nejlepší čas na chorvatské trati a skončil na jedenáctém místě.
Druhá kvalifikace přinesla ještě výraznější zlepšení, Michal zvládl ještě zrychlit o jednu vteřinu a posunul se na osmé startovní místo. Startovní pole bylo mimořádně vyrovnané, o čemž svědčí fakt, že na čtvrtého jezdce ztrácel Michal pouhých 0,15 vteřiny.
Nedělní start do závodu provázelo teplé slunečné počasí a Michalovi se start povedl tak, že po něm uhájil svou pozici a záhy se dostal do boje o třetí místo. Zhruba v polovině byl ale závod přerušen kvůli těžké nehodě Dána Aggerholma. Po novém startu se jezdec Šrámek racing promotion brzy opět probojoval do skupinky bojující o třetí místo. Do poslední zatáčky před cílovou rovinkou vjel jak pátý, riskantním manévrem však dokázal předjet hned dva soupeře a do cíle dojel jako třetí. Radost však týmu mírně pokazila skutečnost, že v konečných výsledcích se sčítaly časy z obou částí závodu, což Michala Fillu odsunulo „až“ na čtvrtou pozici.
Michal však převedl skvělý výkon a první pódium týmu na sebe snad nenechá dlouho čekat.
Další závod mistrovství Evropy se koná v sobotu 24.6. v holandském Assenu, kde se dá očekávat velká divácká kulisa, neboť se jede při mistrovství světa Motogp.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist