Portugalská Braga hostila předposlední kolo ME

V portugalské Braze se konalo předposlední kolo letošního Mistrovství Evropy, které opět ukázalo svou vadnoucí tvář.

Absolutní nezájem provází letošní ročník kdysi velmi uznávaného Mistrovství Evropy silničních motocyklů, jak jinak totiž označit závody, kde je v cíli například klasifikováno pouhých 11 strojů třídy 125 ccm, či dokonce pouhých 5 supersportů. O tom, že třídy Superstock 600 nenalezla na úrovni poháru UEM vůbec své místo, dokládají opět pouhé tři stroje v cíli závodu.
Ve třídě 125 ccm se tak z vítězství radoval Ital Lorenzo Barroni, druhý byl Michele Conti a třetí další Ital Simone Sancioni. Náš Igor Kaláb dokončil závod na čtvrtém místě, pátý byl Attila Magda na českém stroji FGR. Na posledním jedenáctém místě byl klasifikován náš Robin Hošek. Pro Itala Contiho tento výsledek znamená, že k zisku titulu musí v posledním závodě dojet na devátém a lepším místě.
Ve třídě 250 ccm se radoval z vítězství Španěl Alvaro Molina, šestistovkové sporty vyhrál Gilles Boccolini, který si tak zabezpečil letošní titul této třídy. V hodnocení šestkových štoků byl vítězem Luka Nedog, kterého následovali dva španělští jezdci. Nedog také jako jediný pravidelný účastník tohoto seriálu získal titul tohoto pohárového šampionátu, když před posledním závodem má náskok neuvěřitelných 70 bodů!
Poslední závod evropského šampionátu je na programu již tento víkend ve španělské Cartageně.