Petr Čermák opět bodoval

Mistrovství Evropy motocyklů v Mostě představilo i závod poháru UEM třídy superstock 1000, ve kterém si pro bronz dojel Petr Čermák.

Tento víkend se na autodromu v Mostě konal v pořadí třetí závod Mistrovství Evropy silničních motocyklů. Tohoto klání se zúčastnil i Petr Čermák z YAMAHA Road Racing týmu, a to v kategorii Stocksport 1000. Celý víkend se pro tým vyvíjel velmi zdárně, a to i přes Petrovu nedoléčenou angínu. V prvním tréninku Petr zajel výborný čas 1:40:67 a tím se o pouhých 0,03 sec provizorně zařadil na třetí pozici na startu. Druhý trénink se nesl ve znamení simulace závodu, kde se testovalo zejména nastavení předních tlumičů, jenž o víkendu doznaly velkých změn a bylo potřeba si na ně zvyknout. Touto strategií se ovšem Petr posunul do nedělního závodu na čtvrté místo. Samotný závod byl od začátku až do konce napínavý. Start se povedl, Petr získal vedoucí pozici, bohužel jen do první šikany, kde se s menší ztrátou zařadil zpět na 4 místo. V následujícím kole zajel své nejrychlejší kolo a posunul se na třetí pozici, chytil tempo a spolu s italem Pellizzonem začali stahovat vteřinovou ztrátu na vedoucího Szkopka. Bohužel při předjíždění jezdce o kolo, Petr nabral ztrátu a s italem ztratil kontakt. V závěru Pellizzon Szkopka předjel a po několika kolech si vytvořil menší náskok. Petr poláka Szkopka také dojel, ale předjetí z taktických důvodů nechával až do posledního kola, bohužel tohoto se nedočkal, protože závod byl z důvodů nehody předčasně ukončen a Petr dojel "jen" na třetím místě!!!