Mistrovství Evropy Most - sobota

Na severočeském okruhu v Mostě proběhly dnes dva kvalifikační tréninky, ze kterých vzešlo pořadí na startovním roštu zítřejšich závodů ME i Přeboru ČR.

Mistrovství Evropy Most - sobota
Na okruhu v Maostě dnes proběhly kvalifikace na závody Mistrovství Evropy silničních motocyklů, i na závody Přeboru ČR. Ve třídě 125 ccm se do první řady prosadil mladý Patrik Vostárek, a to i přes pád v úvodní kvalifikaci, kdy po vlastní chybě jezdec Hanuschova týmu havaroval na výjezdu z mosteckého „vracáku“. Uznání však zaslouží především náš Igor Kaláb, kterému nejprve lékaři definitivně potvrdili, že je jeho pravá ruka zlomená, a poté mu několika injekcemi utišili nepříjemnou bolest (Jak mi řekl Igor, tak stejně jen na půl hodiny). I s tímto handicapem dokázal brněnský jezdec zajet sedmý čas, když za Vostárkem skončil o pouhých 0,4 sekundy. Vedle nadějné pozice Michala Filly stojí za povšimnutí především vyrovnanost našich nejlepších jezdců ve třídě Supersport, kde je mezi devátým Ondrou Ježkem a čtrnáctým Marou Svobodou vklíněno jméno dalších třech našich zástupců, přičemž Svobodu dělí od Ježka pouhých 0,3 sekundy.
Výsledky kvalifikace na závody ME Most
125 ccm
  1.- Dominique Aegerter (SWI-Honda) 1:45,872
  2.- Andrea Boscoscuro (ITA-Honda) 1:46,050
  3.- Sascha Hommel (GER-Honda) 1:46,633
----------------------------
  4.- Patrik Vostárek (CZE-Honda) 1:46,682
  7.- Igor Kaláb (CZE-Aprilia) 1:47,080
15.- Lukáš Rážek (CZE-Honda) 1:48,121
21.- Michal Vecko (CZE-Honda) 1:48,613
24.- Robin Hošek (CZE-Honda) 1:50,271
26.- Michal Šembera (CZE-Honda) 1:50,522
250 ccm
  1.- Alvaro Molina (SPA-Aprilia) 1:41,630
  2.- Hans Smees (HOL-Aprilia) 1:41,817
  3.- Yves Polzer (AUT-Aprilia) 1:41,952
----------------------------
12.- Michal Filla (CZE-Yamaha) 1:44,018
36.- Jiří Mayer (CZE-Yamaha) 1:49,283
Supersport
  1.- Guglielmo Tarizzo (ITA-Honda) 1:41,857
  2.- Gilles Boccolini (ITA-Kawasaki) 1:42,391
  3.- Alessio Aldrovandi (ITA-Honda) 1:42,788
----------------------------
  9.- Ondřej Ježek (CZE-Kawasaki) 1:43,669
10.- Jiří Fejta (CZE-Yamaha) 1:43,691
11.- Václav Bittman (CZE-Honda) 1:43,731
13.- Již¨ří Brož (CZE-Kawasaki) 1:43,975
14.- Marek Svoboda (CZE-Yamaha) 1:43,980
22.- Pavel Ouda (CZE-Honda) 1:46,098
25.- Michal Dokoupil (CZE-Honda) 1:46,823
FIM Cup Superstock 600
  1.- Luka Nedog (SLO-Honda) 1:45,635
  2.- Manuel Manna (GER-Kawasaki) 1:46,447
  3.- Jakub Glaser (CZE-Suzuki) 1:47,194
----------------------------
  4.- Michal Salač (CZE-Yamaha) 1:47,262
  5.- Tomáš Holubec (CZE-Yamaha) 1:48,147
  6.- Vladimír Ruža (SVK-Suzuki) 1:48,939
  7.- Markéta Janáková (CZE-Suzuki) 1:49,087
10.- Miloslav Beznoska (CZE-Kawasaki) 1:51,187
11.- Jitka Formánková (CZE-Yamaha) 1:53,286
Přebor České republiky
Volná 250 - 600
1.- Oskar Grosser (GER-Honda) 1:47,536
2.- Michal Salač (CZE-Yamaha) 1:48,314
3.- Michal Dokoupil (CZE-Honda) 1:48,384
4.- Marek Fischer (CZE-Suzuki) 1:49,099
5.- Vladimír Ruža (SVK-Suzuki) 1:49,957
Volná přes 600
1.- Petr Čermák (CZE-Yamaha) 1:44,397
2.- Marek Káňa (CZE-Yamaha) 1:47,166
3.- Viktor Noss (CZE-Suzuki) 1:48,409
4.- Vítězslav Šopík (CZE-Suzuki) 1:48,491
5.- Robert Fiala (CZE-Yamaha) 1:48,850
Supermono
  1.- Benny Jerzenbeck (GER-Pami GRC) 1:45,557
  2.- Nico Kehrer (GER-MZ) 1:46,990
  3.- Mark Laves (GBR-Gallina) 1:48,291
---------------------------------
11.- Johannes Kehrer (GER-MZ) 1:52,447
17.- Libor Kamenický (CZE-Mali Jawa) 1:53,413
19.- Karl Cserer (AUT-KTM) 1:54,623
20.- Daniel Zörnweg (GER-MZ) 1:54,859
21.- Radim Halm (CZE-Yamaha) 1:55,401
22.- Stanislav Tvarůžek (CZE-KTM) 1:58,208

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist