Mistrovství Evropy Assen - závod

Na okruhu Assen dnes proběhly dva závody Mistrovství Evropy, ve třídě 125 ccm se radoval Hugo van den Berg, zatímco ve třídě Supersport si vítězství připsal Arie Vos.

Hugo van den Berg zvítězil v dnešním závodě Mistrovství Evropy 125 ccm, který se jel na okruhu Assen. Na druhém místě skončil se ztrátou 0,200 sekundy Rakušan Philipp Eitzinger a třetí dojel Němec Georg Fröhlich, jenž měl ztrátu 0,483 sekundy.
Nejlepší z našich jezdců byl sedmnáctý Michal Šembera (+1:07,122), zatímco brněnský Igor Kaláb skončil po problému ve dvanáctém kole (do té doby jel na pátém místě) až na 22. pozici, když jeho ztráta činila 1:33,830 minuty.
Do čela celkového pořadí se po dvou závodech dostal Philipp Eitzinger (28 bodů), druhý je Hugo van der Berk, jenž má stejně jako třetí Igor Kaláb 25 bodů za jedno vítězství.
Třída Supersport se stala kořistí domácího Arie Vose, jenž zvítězil o 6,170 sekundy před svým krajanem Joanem Veijerem a o 18,155 sekundy před Finem Vesou Kalliem.
Náš Václav Bittman skončil se ztrátou 55,241 sekundy na dvanáctém místě a připsal si tak další čtyři body. Teprve ve druhém závodě mezi čtyřtakty skončil Patrik Vostárek na devatenácté pozici (1:23,494).
Kralický Radomil Rous měl v ranním Warm Upu těžkou havárii, při které zcela zdemoloval svou Yamahu. Sám byl inhed převezen do nemocnice, kde dle první diagnózy zjistili zlomenou klíční kost a vážné zranění nohy. Radek cestuje se svým týmem domů, kde určí jeho lékař přesnou diagnozu.
V čele celkové klasifikace je dnešní vítěz Arie Vos (41 bodů), druhý je po dvou závodech Diego Guigovaz (31) a třetí Stefano Cruciani (25). Náš Václav Bittman (10) je na jedenácté pozici, Radek Rous (7) se propadl na místo patnácté.