Mistrovství Evropy Assen - kvalifikace

Celkem 75 jezdců se přihlásilo k druhému závodu Mistrovství Evropy 125 ccm a Supersport, který se zítra pojede v holandském Assenu.

41 jezdců nastoupilo do kvalifikace třídy 125 ccm, ze které nejlépe vyšel Němec Georg Frohlich, jenž na nově rekonstruovaném okruhu zajel se svou Hondou základní čas v hodnotě 1:49,190 minuty. Na druhém místě se kvalifikoval Švýcar Randy Krummenacher s KTM (1:49,518), třetí byl domácí Hugo van den Berg na Aprilii (1:49,608) a čtvrtý Philipp Eitzinger na Hondě (1:49,846).
Igor Kaláb se do závodu kvalifikoval šestým časem v hodnotě 1:50,271, což mu zajistilo druhou řadu na startu pondělního závodu. Michal Šembera skončil s časem 1:54,278 na 24. místě.
Ve třídě Supersport, které se původně chtěli zúčastnit i někteří jezdci vlastnící licenci FIM pro Mistrovství světa, leč nová pravidla UEM tyto starty zakazují, byl nejrychlejší domácí Arie Vos s Hondou (1:45,221) před Finem Vesou Kalliem (Yamaha - 1:45,866), Italem Diego Giugovazem (Yamaha - 1:46,176) a Španělem Josephem Aldomou (Yamaha - 1:46,518).
Radomil Rous skončil s časem 1:47,220 v kvalifikaci osmý a bude tak startovat ze druhé řady. Václav Bittman bude startovat ze čtvrté řady, když mu čas 1:47,959 stačil na patnácté místo. O jednu řádu dále bude startovat v kvalifikaci dvacátý Patrik Vostárek, který dosáhl času 1:49,048.
Oba závody Mistrovství Evropy se pojedou na Velikonoční pondělí.