Michalův skvělý zářez do Evropy

Michal Filla se díky dobrému umístění na holandském okruhu posunul na sedmou příčku celkové klasifikace mistrovství Evropy.

Michalův skvělý zářez do Evropy
Pouze jezdci třídy do 250 ccm jeli čtvrtý závod seriálu mistrovství Evropy společně s mistrovstvím světa MotoGP na holandské půdě v Assenu. Závod se výjimečně konal v sobotu, 25.6.
Do kvalifikace závodu se postavilo 54 jezdců, tým Šrámek racing promotion však provázely na počátku víkendu vážné technické potíže. Prasklý zub na primárním převodu znemožnil Michalu Fillovi účast ve volném tréninku i v první kvalifikaci, do druhé, ale mechanik Gerrie Gevers zvládl stroj připravit.
V pátek vládlo na okruhu slunečné a teplé počasí a Michalovi se podařilo ve druhé kvalifikaci dojet na dobrém dvanáctém místě, z něhož ho čekal i start do závodu. Sobotní ráno přivítalo jezdce deštěm a warm up se tak jel na vodě. Michal ho zvládl bez potíží a dojel na sedmém místě. V samotném závodě se postupně propracoval na šesté a nakonec i na páté místo, které uhájil až do konce. V celkovém pořadí šampionátu tak figuruje se sedmadvaceti body na sedmé příčce.
Manažer týmu Jirka Šrámek nyní doufá v dobré umístění v závodě, který se jede druhý červencový víkend na domácím okruhu v Mostě.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist