Michal Filla získal své první letošní body

I přes nedoléčené zranění dokázal jezdec Šrámek racing promotion dobře zvládnout svůj letošní první evropský závod, který se jel 29. 5.

Michal Filla získal své první letošní body
Závod na maďarském okruhu byl sice už druhým podnikem letošního mistrovství Evropy, Michal Filla však startoval poprvé, a to kvůli zlomenině malíčku, kterou si způsobil pádem v dubnu při volném testování rovněž na Hungaroringu. Sádru mu přitom lékaři sundali teprve týden před odjezdem na Hungaroring. Vedle Filly startoval výjimečně za tým Šrámek racing promotion jako dvojka také sedmnáctiletý Slovák Jaroslav Černý, který měl zkušenosti s kubaturou 250 už z předchozích let.
Oba jezdci trénovali na trati už od čtvrtka. V pátek se vyskytl drobný problém na Michalově stroji, prasklou brzdovou pumpu však týmový mechanik, jímž byl pro tento závod Petr Šafránek, dokázal vyřešit. V sobotní dopolední kvalifikaci skončil Michal Filla šestý, odpoledne pak ale klesl na desátou příčku a z té také startoval do závodu. Jaro Černý dopoledne obsadil 16. místo a odpoledne jednu pozici ztratil. Po startu se Michal pohyboval mezi devětadvaceti jezdci okolo dvanácté pozice, postupně se však zlepšoval a do cíle dojel na konečném sedmém místě, za což získal devět bodů. Týmová dvojka Jaroslav Černý startoval ze sedmnácté pozice, ale probojoval se až na třinácté místo, které mu přineslo tři body.
„Jsem s průběhem závodu spokojen, získali jsme první evropské body a to i přes sotva vyléčené Michalovo zranění i obrovskou náročnost závodu, způsobenou tropickými teplotami na okruhu,“ řekl manažer Jiří Šrámek. Další závod čeká tým v červnu v chorvatské Rijece.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist