Michal Filla druhý v ME

Pátý podnik seriál Mistrovství Evropy se konal 30. července na pro tým dosud neznámém okruhu Karlskoga, uprostřed krásné švédské přírody. Michal Filla, jezdec týmu Šrámek racing promotion podal opět perfektní výkon a odměnou bylo skvělé pódiové umístění.

Michal Filla druhý v ME
Závodům předcházel dlouhý transport trajektem a následně pouť do středu severské země. Okruh v rodném městečku Alfreda Nobela Karlskoga tým Šrámek racing promotion zatím neznal a Michal tak netušil, co od něj může očekávat. Trať je poměrně úzká a na evropské poměry i krátká. Jeden okruh měřil 2,5 kilometru. Volné tréninky napovídaly velice těsné rozestupy a důležitost správného nastavení podvozku a převodovky.
Pátek zakončil Michal pátým místem ve volném tréninku. Sobotní první kvalifikace vyšla nejlépe vítězi mosteckého závodu, Španělovi Alvaru Molinovi. Michal ztrácel na šestém místě 1,5 sekundy. Do druhé kvalifikace tým opět provedl mnoho změn a očekával další zlepšení. Snahu mechanika však zhatil déšť, který smočil okruh asi 5 minut před startem druhé kvalifikace. Trať sice oschla, ale nedala nikomu šanci na zlepšení. Michalovi proto zůstala šestá startovní pozice.
Závod byl vypsán na 32 kol a do závodu se kvalifikovalo 29 jezdců. Start se Michalovi povedl a už během prvního kola se probojoval na čtvrté místo. Postupem času předjel v té chvíli třetího domácího jezdce Milovanoviče a vydal se stíhat vedoucího pilota Alvara Molinu. Toho dojel a udržel s ním tempo. Postupně se vzdalovali druhé skupince bojující o třetí místo. V tomto momentu zbývalo do konce závodu asi dvacet kol. Michal zajel své nejrychlejší kolo a stále útočil na vedoucího Molinu. Ten pod tlakem udělal i jednu chybu, nicméně Michal zatím vyčkával. Během předjíždění jezdců o kolo se Molinovi podařilo vytvořit si menší odstup a Michal raději zvolil jistotu. Dojel tak druhý se ztrátou čtyř sekund na Molinu a náskokem sedm vteřin na třetího Milovanoviče.
Tento další skvělý výsledek vynesl týmu dvacet bodů a posunul Michala na skvělé druhé místo v průběžné klasifikaci mistrovství Evropy. Poslední podnik mistrovství Evropy se jede v říjnu ve španělské Cartageně. Dalším závodem pro tým Šrámek racing promotion je mistrovství světa na domácí Velké Ceně v Brně.
Výsledky závodu
1 MOLINA Alvaro RFME E Aprilia
2 FILLA Michal ACCR CZ Yamaha
3 MILOVANOVIC Nikola SVEMO S Honda
4 WALTHER Thomas DMSB D Honda
5 SMEES Hans KNMV NL Aprilia
6 POLZER Yves OAMTC A Aprilia

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist