Igor Kaláb v Mostě opět na pódiu

Motocyklový závodník Igor Kaláb získal na Autodromu v Mostě další pódium v evropském šampionátu třídy 125 ccm, přesto se svým vystoupením stoprocentně spokojený nebyl.

Igor Kaláb v Mostě opět na pódiu
Igor Kaláb nastoupil na Autodromu v Mostě k dalšímu závodu Mistrovství Evropy 125 ccm. Po kvalifikaci, ve které si čtvrtým místem zajistil start z první řady, se v závodě dokázal porvat o cílové pódium, kde nakonec stál na třetím místě. Přestože je toto umístění dalším výrazným úspěchem českého závodníka, není brněnský jezdec spokojený především se svým výkonem v trénincích, během kterých se mu nepodařilo nalézt kvalitní nastavení na velmi hrbolatý povrch mostecké dráhy.
Nyní je před Igorem Kalábem závod Alpe Adria Cupu, který bude pro brněnského rodáka znamenat start na domácí půdě brněnského Masarykova okruhu.
Igor Kaláb
Cely víkend jsem bojoval s nastavením podvozku. Trať v Mostě je neuvěřitelně hrbolatá, horší jsem snad ještě neviděl. Bohužel dobře nastavit motorku na tuto trať se mi za celý víkend nepovedlo. Motorka odskakovala na nerovnostech a neměla grip. V tréninku jsem zajel čtvrtý čas s 0,5 sekundovou ztrátou na prvního, toto dávalo naději na dobré umístění. Do závodu jsem dobře odstartoval a držel jsem se v čelní skupince. Dokud byly dobré pneumatiky, dalo se jet, ale pak již na odcházejících pneumatikách to bylo stále horší a horší. V poslední části závodu se začalo projevovat špatné nastavení podvozku. Nakonec z toho tedy bylo třetí místo a to je dobré, ale minulý týden na Nürburgringu jsem s těmito jezdci neměl problém a nechal je daleko za mnou, proto mě hodně mrzí, že to tady nešlo. Nenašel jsem za celý víkend správné nastavení, a to je moje chyba. V celkovém pořadí jsem si upevnil druhou příčku, ale ztratil další 4 body na prvního, na kterého dva závody před koncem šampionátu ztrácím 12 bodů. Nezbývá než bojovat, rozhodně se nevzdávám.
Výsledky závodu ME 125 - Most
1.- Dominique Aegerter (SWI-Honda) 17 kol
2.- Philipp Eitzinger (AUT-Honda) +1,493
3.- Igor Kaláb (CZE-Aprilia) +2,633
4.- Sebastian Eckner (GER-Honda) +8,194
5.- Michal Šembera (CZE-Honda) +8,281

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist