Igor Kaláb o maďarském závodě

Igor Kaláb vypráví o závodě Mistrovství Evropy na maďarském okruhu Hungaroring, který mu přinesl další evropské pódium.

Igor Kaláb o maďarském závodě
Brněnský motocyklový závodník Igor Kaláb potvrdil svým třetím místem na maďarském okruhu Hungaroring, kde se o uplynulém víkendu konal další závod Mistrovství Evropy, že patří mezi evropskou špičku nejslabší třídy.
"Start se mně povedl, odjel jsem na čtvrtém místě," vzpomíná Igor Kaláb na nedělní závod. "Během druhého kola jsem se dostal již na druhé místo za Rakušana Ransedera na tovární KTM. Jenže naprosto nepochopitelným manévrem Itala Boscoscura, kdy se mně snažil vybrzdit, ale prostě neměl šanci, jsme šli oba mimo trať a já klesl tak na šesté místo a tím jsem i ztratil kontakt s vedoucím Ransederem."
Nedávno odpromovaný mladík však svůj boj nevzdal a pokusil se o dojetí svých soupeřů, se kterými se chtěl popasovat o nejlepší místečka na cílovém pódiu. "Postupně jsem se dostal zpět na třetí místo, ale již mně začalo zlobit řazení," pokračuje jednou usměvavý, jindy velmi vážný jezdec německého týmu RZT Power. "Asi v desátém kole, kdy jsem se dotáhl již za druhého Contiho, se přihnal zezadu Baroni, který špatně odstartoval, ale pak jezdil nejrychlejší kola závodu. Předjel mě na rovince z větru, vzápětí však v zatáčce po cílové rovince dostal těsně přede mnou highsider a jeho motorka mně padla přímo pod kola. Musel jsem se složitě vyhýbat, což se mi se štěstím povedlo, jenže Conti byl najednou o sto metrů pryč."
I přes druhý problém s balancí na hranici pádu během jednoho závodu se Igor Kaláb opět nevzdával a opět se pokusil o dojetí Itala. Jenže tentokrát snad i vinou obrovského tepla, které sužovalo celý víkend střední Evropu, mu již nebyla poskytnuta šance dojet rychlého italského soupeře. Igor správně vyhodnotil situaci a po ztrátě bodů ve Vallelunze se rozhodl tentokrát bezpečně dojet a tím i dobře bodovat. "Snažil jsem se smáznout ztrátu, ale bohužel již to nebylo možné. K tomu přestal definitivně fungovat automat řazení a motorka přerušovala kdy chtěla. Navíc se ještě ke všemu začala přehřívat a klouzat zadní guma. Ale myslím si, že to bylo vše kvůli obrovskému vedru. Věděl jsem, že tento závod musím dokončit a 16 bodů do celkového hodnocení bylo hodně, zvlášť když vypadl Baroni. Nechtěl jsem tedy zbytečně riskovat případný pád a tak jsem se spokojil se třetím místem. Posunul jsem se tak na celkové třetí místo i v celkovém pořadí.."
Igor Kaláb si po závodě na Hungaroringu moc neodpočine, protože již nadcházející víkend absolvuje v zemi chutných klobás a dychtivých houslových dýchánků třetí letošní závod, kterým bude tentokrát po našem mistrovství a evropském mistrovství německé IDM, které se jede na Pannonia-Ringu. "Myslím si, že nebýt toho manévru na začátku, dalo se s Ransederem jet, jel stejně rychlá kola jako my, jen se na začátku nedostal do toho boje té skupiny. Teď nás čeká závod německého mistrovství IDM, který se koná na maďarském Pannonia-Ringu, pak je tu další Evropa, která se jede v chorvatské Rijece. Doufám, že to dopadne opět dobře."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist