Závod SBK vyhrál na Hungaroringu Reiterberger s Forésem

V Maďarsku jeli závodní víkend jezdci a týmy mezinárodního mistrovství Německa. V kategorii Superbike/Supersrtock 1000 měli jezdci celkem dva závody. V tom prvním vyhrál lídr seriálu Markus Reiterberger, ve druhém klání byl druhý a zůstává nadále prvním mužem průběžného hodnocení. Vítěz kvalifikace Španěl Xavi Forés zaznamenal stejnou bilanci jako Němec, jen v opačném pořadí. Z českých závodníků dokončil oba závody Jan Halbich, který v třídě Superbike bodoval pátým a šestým místem. V třídě Superstock 1000 zajel Michal Filla ve druhém klání na čtvrté místo, to první nedokončil. Svůj den neměl Matěj Smrž, který nedokončil ani jeden závod. Závod seriálu ADAC Junior Cup vyhrál český závodník Jiří Mrkývka

V prvním závodu superbiků bojovali o vítězství až do posledního kola Xavi Forés (3C-Racing Team) s Markusem Reiterbergerem (Van Zon-Remeha-BMW). Španěl nakonec německému jezdci podlehl a závod dokončil druhý. Na třetí pozici projel cílem druhý jezdec Ducati Lorenzo Lanzi (3C-Racing Team), který po startu za sebou udržel Reiterbergera, ale pak byl v jedné ze zatáček delší a o druhou pozici přišel.

Ve druhém závodu slavil vítězství Xavi Forés, který velmi těsně porazil Markuse Reiterbergera. Byl to závod dvou jezdců, protože třetí v pořadí Bastien Mackels (Van Zon-Remeha-BMW) už ztrácí přes třináct sekund. Nejlepším jezdcem STK1000 byl pátý Marvin Fritz (Team Baver Bikerbox Racing). Němec Markus Reiterberger zatím ani jednou nezajel hůř než na druhé místo a před posledními třemi podniky sezony vede náskokem pětapadesáti bodů.

Jediným z českých závodníků, který v prvním závodu bodoval, byl třináctý Jan Halbich (Holzhauer Racing Promotion). V hodnocení třídy Superbike byl Halbich pátý a podobně si vedl také ve druhém klání, když cílem závodu projel čtrnáctý, což v třídě Superbike stačilo na šesté místo. V průběžném hodnocení je nyní Jan Halbich pátý. Nedařilo se Matěji Smržovi (Wilbers-BMW-Racing-Team), který nedokončil ani jeden závod, nezískal jediný bod a v hodnocení seriálu je šestý. Michal Filla (BMW Sikora) bodoval čtvrtým místem v STK1000, což mu stačilo, aby si udržel průběžnou desátou příčku.

Superbike/STK1000 (1) - IDM SUPERBIKE - Superstock 1000 - Rennen 1.pdf
Superbike/STK1000 (2) - IDM SUPERBIKE - Superstock 1000 - Rennen 2.pdf

V třídě Moto3 GP závodil český jezdec Martin Gbelec (Ariane Racing Factory). Během víkendu tým řešil problémy s elektronikou, takže to v cíli závodu bylo sedmé místo, v třídě Moto3 GP byl ale Gbelec druhý. Velmi dobře si v třídě ADAC Junior Cup vedl brněnský závodník Jiří Mrkývka. Závod na maďarském okruhu vyhrál a v průběžném hodnocení si polepšil na dvaačtyřicet bodů, což mu nyní stačí na třetí místo. Do závodu Yamaha R6 Dunlop Cup startoval český jezdec Petr Vošlajer patnáctý, nakonec z toho bylo dvacáté čtvrté místo v cíli.

Německý šampionát IDM pokračuje na přelomu července a srpna šestým kolem na Schleizer Dreieck.