Začalo také IDM - Matěj Smrž dvakrát nedojel

Po hodně problematické kvalifikaci odstartoval Matěj Smrž nakonec do závodu ze 2. řady, tedy z 8. místa. Ovšem cílovou šachovnici neviděl ani v jednom závodě.

Zahajovací závod IDM se jel nedaleko Drážďan na okruhu Lausitzring nebo-li také zvaném EuroSpeedway. Ex-mistr světa supersportů, Australan Karl Muggeridge, proměnil premiéru osmidílného německého mistrovského seriálu v kubatuře superbiků ve své gala představení, když po získání Pole position  vyhrál i oba závody. Český jezdec Matěj Smrž nedojel por pád ani jeden ze dvou úvodních závodů. auch den zweiten Superbike-Lauf auf dem  für sich.

10 Marc Wildisen 14

Vstup do šampionátu se tedy Matějovi vůbec nepovedl a ztracené body budou jednoznačně chybět. A co se vlastně stalo:

Matěj Smrž: "Byl jsem připravený na hodně, ale to co se stalo za poslední 3 dny bych asi nikdy nečekal. V pátek pád v poslední volné jízdě a dost jsem poničil motorku, tak jsem jel kvalifikace na dvojce, se kterou jsem neměl žádné kilometry, protože jí tým dodělal před tím, než se odjelo na Lausitz. První kvaldu jsem prostál v boxech, protože bylo třeba motorku vychytat a v druhé kvaldě už vše šlo jak má. Dal jsem sedm kol a jel si pro kvalifikační pneu, která je jen na jedno, max. dvě kola. V prvním rychlém kole mě zabrzdil pomalejší jezdec a v druhém mi už začal docházet benzín...Do závodu tedy z osmého místa, ve Warm-upu třetí. První start i první kolo dobrý, ale měl jsem problém s výkonem motorky, a tak jsem jezdil v pohodě na sedmém místě a nikam se netlačil. Byla možnost jít i dopředu, protože Ryzmaier co jel přede mnou šestý nakonec dojel druhý. Když jsem jel za ním bez nějakého tlaku, přišel pád na předek. Do dalšího závodu kluci nestihli dát dohromady motorku (rozhodli se opravovat tu z pátka...), tak jsem startoval z boxů. Když už jsem byl na 17. místě, zase jsem spadl na předek. Je to škoda, Gareth Jones, kterého jsem v tu dobu dojížděl, dojel 12-tý. Co víc...všechno mě to neskutečně štve, ale to jsou prostě závody. Příště můžu 2x vyhrát a všechno bude zapomenuté. Škoda je, že body se pořád sčítají a já chci bojovat o titul. Body z Lausitzu mi budou celý rok hodně chybět...Nyní zůstáváme na Lausitzu a budeme testovat, máme připravené nové přední vidlice a musíme přijít na důvod, proč jsem 3x spadl na přední kolo absolutně bez tlaku na brzdu a ne v nájezdu do zatáčky, ale v samotném průjezdu."