Vyhrál Reiterberger s Lanzim, superbikový titul má Forés

Na německém okruhu Hockenheimring jeli o víkendu závěrečný podnik letošního šampionátu mezinárodního mistrovství Německa silničních motocyklů IDM. V kategorii Superbike závodí český jezdec Matěj Smrž, který v prvním klání obsadil páté místo. V třídě Superstock 1000 jela dvojice Čechů Michal Filla a David Ouředníček, v kategorii Supersport Lukáš Pešek.

Do prvního závodu třídy Superbike a Superstock 1000 startoval z pole position Markus Reiterberger (Van Zon Remeha BMW), jenž měl po své pravici Xaviera Forése (3C-Racing Team) a Maxe Neukirchnera (3C-Racing Team). Matěj Smrž (Team Yamaha Motor Deutschland) byl na startu pátý ve druhé řadě. V úvodní části závodu jel český jezdec sedmý, ale postupně se propracoval na pátou příčku, kterou si udržel až do cíle, když za sebou udržel dvojici jezdců BMW Leona Camiera (Wilbers BMW Racing Team) a Stefana Nebela (Wilbers BMW Racing Team). Matěj Smrž byl nejlépe umístěným jezdcem na pneumatikách Dunlop.
První závod superbiků vyhrál Markus Reiterberger před dvojicí jezdců Ducati 1199 Panigale R Xavierem Forésem a Maxem Neukirchnerem. Z pohledu celkového hodnocení šampionátu již bylo jasné, že titul v třídě Superbike získá Xavier Forés.

Do prvního závodu se Michal Filla (BMW Sikora Motorsport) kvalifikoval čtrnáctý, což v třídě Superstock 1000 představovalo třetí nejlepší umístění na startu. Bohužel první závod český jezdec nedokončil, když v jeho průběhu havaroval. David Ouředníček (Dafit Motoracing Team) projel cílem prvního klání šestadvacátý, třináctý v kategorii Superstock 1000.

IDM SUPERBIKE - Superstock 1000 - Závod (1)

07- Stefan Nebel – Wilbers BMW Racing Team – BMW HP4 – + 25.400
08- Marc Moser – Triple M Racing by Ducati – Ducati 1199 Panigale R – + 41.787 (SST)
09- Raymond Schouten – Team Yamaha Motor Deutschland – Yamaha YZF R1 – + 44.866
10- Dominik Vincon – BMW Stilgenbauer – BMW S1000RR – + 47.098 (SST)
11- Lucy Glockner – Wilbers BMW Racing Team – BMW HP4 – + 48.955 (SST)
12- Danny de Boer – Holzhauer Racing Promotion – Honda CBR 1000RR SP – + 51.530
13- Ireneusz Sikora – BMW Sikora Motorsport – BMW HP4 – + 51.573
14- Chris Burri – Kawasaki Schnock T. Shell Advance – Kawasaki ZX-10R – + 53.579 (SST)
15- Marco Nekvasil – Interwetten Racing by Fritze Tuning – BMW S1000RR – + 53.671 (SST)
16- Leon Bovee – Van Zon Remeha BMW – BMW S1000RR – + 54.042 (SST)
17- Andreas Ramp – Preussler Racing Team – Kawasaki ZX-10R – + 1’02.315
18- Marc Neumann – Neumann Racing – BMW S1000RR – + 1’05.614 (SST)
20- Alex Phillis – Weber Diener Racing Team – Kawasaki ZX-10R – + 1’07.649 (SST)
21- Carl Berthelsen – Team Suzuki Norway – Suzuki GSX-R 1000 – + 1’08.292
22- Mark Albrecht – racing4fun.de – BMW S1000RR – + 1’21.013 (SST)
23- Ville Valtonen – Kawasaki Schnock T. Shell A. – Kawasaki ZX-10R – + 1’22.216 (SST)
24- Chris Schmid – racing4fun.de – BMW S1000RR – + 1’28.477 (SST)
25- Frank Hafner – Bikecity Hafner – Yamaha YZF R1 – +1kolo (SST)
26- David Ouředníček – Dafit Motoracing Team – Ducati 1199 Panigale R – +1kolo (SST)
27- Sergiy Grygorovych – Van Zon Remeha BMW – BMW S1000RR – +1kolo (SST)
28- Marc Buchner – HPC Power Suzuki Racing – Suzuki GSX-R 1000 – +2kola

Ve druhém klání superbiků, jenž bylo předčasně zastaveno, dominoval třetí jezdec týmu Ducati Lorenzo Lanzi (3C-Racing Team), když rozdílem dvou desetin porazil týmového kolegu Xavi Forése (3C-Racing Team). Třetí byl jezdec BMW Markus Reiterberger (Van Zon Remeha BMW). Leon Camier (Wilbers BMW Racing Team) si po šestém místě z prvního klání připsal body za sedmé místo z druhého závodu a jeho mise v IDM byla z tohoto pohledu poměrně úspěšná. Nedařilo se českému jezdci Matěji Smržovi (Team Yamaha Motor Deutschland), který poslední závod sezony nedokončil a v celkovém hodnocení obsadil osmé místo.

Výborně si vedl Michal Filla (BMW Sikora Motorsport), který se velmi rychle oklepal z pádu v prvním klání a druhý závod v kategorii Superstock 1000 vyhrál. Druhé místo obsadil Dominik Vincon (BMW Stilgenbauer) a třetí Ville Valtonen (Kawasaki Schnock Team Shell Advance). Titul v kategorii Superstock 1000 vyhrál Marco Nekvasil (Interwetten Racing by Fritze Tuning).

V kategorii Supersport závodil na Hockenheimringu Lukáš Pešek, který pro závěrečný podnik šampionátu získal důvěru týmu Suzuki Stoneline-Mayer. Ve warm upu zajel pražský závodník druhý nejlepší čas, ale druhý závod v neděli nedokončil. Jeho nejlepším víkendovým výsledkem tak zůstává třetí místo ze sobotního prvního závodu supersportů, což je určitě dobrý výkon.
IDM SUPERBIKE - Superstock 1000 - Závod (2)