Vostárek nejlepší z Čechů v IDM Supersport

Patrik Vostárek získal v německém Hockenheimu devět bodů do hodnocení IDM Supersport 2006.

Nováček mezi supersportovými jezdci Patrik Vostárek, se zúčastnil dalšího závodu, kterým pro něj bylo tentokrát německé IDM. Jezdec královéhradeckého týmu Intermoto Czech Klaffi tak po Mistrovství Evropy a českém mezinárodním šampionátu zasáhl již do třetí náročné série.
Během kvalifikací si na okruhu Hockenheim zajistil start ze třetí řady, když s kvalifikačním časem 1:33,685 zaostal o 2,156 sekundy za vítězem kvalifikačních bojů Arie Vosem, ale například od permanentního účastníka Mistrovství světa Supersport, Rusa Vladimira Ivanova, ho dělilo pouze 1,056 sekundy. V samotném závodě, do kterého mladý jezdec nastoupil po pádu v ranním warm upu, dojel Patrik na jedenáctém místě, nicméně po vyloučení Holanďana Rika Lenterse byl český jezdec hodnocen mezi nejlepší Top Ten, když právě desáté místo bylo jeho konečným výsledkem.
"V pátečních volných trénincích jsme hledali nastavení, což se asi povedlo, protože v sobotní první kvalifikaci vyjel Patrik sedmé místo," říká Oldřich Vostárek, otec, mechanik a manažer Patrika Vostárka. "Bylo to pro nás nesmírně povzbuzující. Ve druhé odpolední kvalifikaci to bylo o desetinku horší, takže nakonec, pro nás začátečníky, krásné deváté místo na začátku třetí řady. Pak ovšem přišlo černé nedělní ráno a pád ve druhém kole warm up. Naštěstí Patrik byl v pořádku, a protože závod byl až za čtyři hodiny, tak bylo i relativně dost času na opravu stroje. Všechno jsme opravili a čekali na start. Ten se Patrikovi opět povedl, v první zatáčce byl na čtvrté pozici! Nakonec v tomto závodě skončil jedenáctý. Mistrovství Německa po odečtení hostů je hodnocen na sedmém místě. Opět jsme udělali krok vpřed, a to i díky všem partnerům, kterým pochopitelně i touto cestou děkujeme. Další závod je pro nás opět IDM, tentokrát to je okruh Oschersleben nedaleko Magdeburgu, kde se jede za čtrnáct dní."