Těžké zranění Jordyho Prinse

Během zavádějícího kola závodu stopětadvacítek na EuroSpeedway v Lausitzi došlo k havárii, do které se "zapletli" německý jezdec Marvin Fritz a Nizozemec Jordy Prins. Oba dva pádem postižení piloti byli okamžitě ošetřeni v nemocničním centru přímo na okruhu a mladý Nizozemec pak přetransportován helikoptérou do nemocnice v Drážďanech.

Těžké zranění Jordyho Prinse
Bohužel už při pohledu na Prinsovu Hondu bylo všem jasné, že tento pád postihl mladého Nizozemce opravdu hodně tvrdě, motocykl byl totiž doslova rozlomen na dvě části. Následující vyšetření v nemocnici v Drážďanech to jen potvrdilo, bylo konstatováno těžké zranění hlavy.

Marvin Fritz byl sice rovněž vyšetřen na klinice, ovšem později se objevil v paddocku IDM, neboť si zlomil pouze klíční kost.

Prins byl naopak v nemocnici uveden v umělý spánek, a odpoledne hned operován, aby bylo odstraněno krvácení do mozku. Kromě toho má Prins pohmožděné plíce, dle týmového vyjádření to ale není života nebezpečné zranění. 

V noci na velikonoční pondělí, přibližně 6 hodin po operaci, byla poškozená část Jordyho mozku monitorována pomocí CT a to je nyní opakováno každých 6 hodin. Pokud se stav pacienta stabilizuje, tak by mohl být z umělého spánku probuzen.
 
AKTUALIZOVÁNO: Bohužel lékaři museli původně plánované probuzení z komatu - uprostřed minulého týdne - po dvou dnech vzdát a tak se talentovaný 15-ti letý nizozemský jezdec Jordy Prins z Klazienaveenu nachází i nadále v umělém spánku. 

Konktrétní vyjádření o pacientově stavu nechtějí lékaři stále oficiálně vydat. 

Za celou redakci přejeme mladému "létajícímu Holanďanovi" co nejrychlejší a hlavně úplné uzdravení. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist